Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 10 чоловік

Річний план 2022-2023 н.р.

Дата: 24 серпня 2023 о 12:01, Оновлено 24 серпня 2023 о 12:12
Автор: Солтис А. Я.

       Мистецтво навчання є мистецтво пробуджувати в юних душах допитливість і потім задовольняти її”.
А.Франс

     Головна мета української системи освіти зумовлена якісним оновленням змісту освіти, що полягає в необхідності зробити її відповідною європейським стандартам, потребам сучасного життя, запитам суспільства  щодо якісної та доступної освіти. Пріоритетними напрямами розвитку освіти є формування високого рівня інформаційної культури кожного  члена громади, держави; упровадження сучасних інформаційних технологій у освітній процес; вміння критично мислити й опрацьовувати різноманітну інформацію.

 Сучасне суспільство переходить до постіндустріальної доби, в якій цивілізація стає інформаційною. Але необхідною залишається здатність особистості формувати міжособистісні стосунки, вступати в комунікаційний процес, уміти грати різні соціальні ролі. Проблема активного використання інформаційно-комунікаційних і комунікативних технологій стає все актуальнішою. Максимально повному вирішенню цього питання сприяють доцільні методики оптимального використання сучасних інформаційних засобів навчання.

Уже майже три десятиліття відбувається розбудова нашої держави. Постійно проводяться різноманітні реформи : економічна, правова, медична, освітня тощо. Суспільство, громадяни України з нетерпінням очікують позитивних змін в економіці, культурі, власному добробуті. Але вони чомусь не відбуваються.

Школа, звичайно, повинна вчити жити, але по-іншому, не прямо, не відтворюючи те життя, яке вирує за її стінами, а створюючи якийсь свій особливий педагогічний простір, у якому дітям було б добре.

Якщо здобувач освіти добре почувається в школі, це й означає, що він чи вона вчаться жити, тому що тільки в теплій, не побоїмося сказати – тепличній, атмосфері, у цілковитій безпеці, в любові дозрівають ті моральні сили, які необхідні людині, щоб вона могла гідно пройти нелегкий життєвий шлях, не падала духом ні в біді, ні в стражданні, уміла управляти собою, любила людей, прагнула зрозуміти сенс життя.

          Пріоритетним напрямом сучасної освітньої системи України, що підтверджено    державними законами та нормативними документами, є доступ до якісної освіти, до найкращих світових здобутків у освітній галузі.

         Новий Державний стандарт початкової освіти,  базової і повної загальної середньої освіти орієнтує  педагогів на перехід від декларування переваг особистісної моделі до її практичного впровадження. Визначено вимоги до навчальних досягнень учнів,   які відповідають змісту і структурі предметних  компетентностей (учень знає, розуміє, застосовує,  аналізує, виявляє ставлення, оцінює тощо). Разом  із предметною підготовкою за роки здобуття загальної середньої освіти діти мають оволодіти   ключовими компетентностями, до яких, згідно  з міжнародними домовленостями, віднесено:

Øуміння вчитися;

Øуміння спілкуватися державною, рідною  та іноземними мовами;

Øматематична і базова компетентності в галузі природознавства й техніки;

Øінформаційно-комунікаційна компетентності;

Øсоціальна і громадянська компетентності;

Øзагальнокультурна компетентність;

Øпідприємницька компетентність;

Øздоров'язбережувальна компетентність.

 Державний стандарт ґрунтується на засадах особистісно зорієнтованого, компетентнісного та діяльнісного підходів. Діяльнісний підхід спрямований на розвиток умінь і навичок учня застосування здобутих знань у практичній ситуації, пошук шляхів інтеграції до соціокультурного та природного середовищ.

    У  сучасних умовах міжособиснісна комунікація є не лише  умовою соціального буття людини а й найважливішою складовою професійної діяльності фахівця. Нині кваліфікованість та успішність виконання професійних завдань залежить від якості взаємодії з людьми в соціокультурних і професійних ситуаціях.

          Основна мета діяльності закладу освіти - неперервний процес підвищення ефективності освітнього процесу з одночасним урахуванням потреб суспільства й особистості здобувача освіти. Цьому сприяє застосування новітніх досягнень педагогіки та психології, використання інноваційних технологій навчання, комп'ютеризація освітнього процесу.    

            Сучасний світ – це світ інформаційних технологій. Скарбниці науки стали досяжними завдяки засобам масових комунікацій: доступ до бібліотечних матеріалів, користування різноманітними навчальними програмами відвідування закладів, які мають власні акаунти  в інтернеті  участь в оффлайнових та онлайнових семінарах, конкурсах, конференціях, міжрегіональних та міжнародних проектах; дистанційне навчання, створення власних презентацій, віртуальні екскурсії музеями і виставковими залами, можливість інтерактивного спілкування з жителями будь-якого куточку планети, ефективна обробка та збереження інформації тощо. Можливості ІКТ безмежні, тому одним із першочергових завдань закладу є підготовка здобувачів освіти до життя та діяльності в умовах інформаційного суспільства, формування в них навичок самостійного пошуку, інформації, культури спілкування й безпечного оцінювання та систематизації користування Інтернетом.

Візитка Рава – Руського ліцею

Історія закладу почалася 1 вересня 1961 року. Він має свій імідж, особливий і неповторний, а головне зібрав конкретних виконавців, які пройнялися життєдайною ідеєю відродження держави, формування освіченої, культурної, національно свідомої молоді.

За роки існування в закладі освіти відпрацьовано свою філософію, до якої входять такі положення:

  • кожен здобувач освіти – це унікальна особистість, яка може навчатися різними методами, що передбачають досягнення високих цілей у зручному для неї темпі;
  • ми маємо зробити все, щоб розвинути в кожному учневі бажання досягти ґрунтовних знань за всіма аспектами програми: інтелектуальним, соціально-емоційним, фізичним;
  • увесь колектив ліцею  має стати позитивним прикладом виховання таких рис, як ініціативність, інноваторство, партнерство, повага, толерантність.

Наші педагогічні працівники – унікальний колектив однодумців, співробітників, високоталановитих професіоналів. Авторитет ліцею визначається внутрішньою культурою. Культура ліцею є сукупністю традицій та ритуалів. Що міцніше вкорінені ті чи інші традиції, то респектабельнішим виглядає заклад освіти. Англійці говорять : «Хороший той навчальний заклад, у якого руді(старі) стіни». Передусім це традиції, які гнучко вписуються в культуру ліцею.

Головні ознаки внутрішньої культури Рава – Руського ліцею це:

  •  освітня установа, в якій живуть і навчаються діти із соціально незахищених сімей;
  • у ліцеї  встановлений режим дня зі стабільним розкладом уроків, груп продовженого дня та дзвінків;
  • заклад здійснює свою діяльність відповідно до статуту.
  •  освітній  процес відбувається  в режимі повного робочого дня;
  • естетично оформлені класні кімнати, навчальні  кабінети, спальні приміщення, обов’язковою умовою інтер’єру яких є кімнатні квіти;
  • класні керівники, вихователі постійно зосереджують своїх підопічних на виконанні правил поведінки в закладі та за його межами;
  • повага до батьків і людей похилого віку, старших - завжди в полі зору педагогічного колективу;
  • щорічна церемонія посвяти в першокласники, проведення святкових лінійок Першого та Останнього дзвоників;
  •  постійний догляд за пам’ятником жертвам сталінських репресій, що по вул. Львівській.

      Діти ліцею, а їх понад 420, живуть насиченим, цікавим життям. У їхньому розпорядженні просторі світлі кабінети, спальні корпуси, 2 комп’ютерні

 класи, шкільні майстерні, спортивна, актова зала (велика і мала), бібліотека,

їдальня.

Керівництво Рава – Руським ліцеєм здійснюють

Директор

Солтис   Андрій  Ярославович -  вчитель історії, вчитель вищої категорії, старший вчитель.

Заступник директора з навчально-виховної роботи

Саламаха  Ірина Володимирівна, вчитель англійської мови, вчитель вищої категорії, старший вчитель.

Заступник директора з виховної роботи

Мидель Галина Сергіївна, вчитель початкових класів, вчитель вищої категорії.

 Заклад загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів« Рава – Руський ліцей» Рава – Руської міської ради Львівського району Львівської області розташований за адресою: 80316, Львівська область, Жовківський район, м. Рава-Руська, вул. Львівська, 68.

У 2021-2022 н. р. Рава – Руський ліцей закінчили 26 здобувачів освіти 11 класу, 42 учні  9-х класів та 3 учнів екстернів.

Випускники 11-го класу проходили національний мультипредметний тест, так як ЗНО було відмінено через впроваджений воєнний стан.

Особливості організації  освітнього  процесу:

5-10кл. – факультативні курси

 «Рівний рівному», « Культура спілкування»

 «Основи християнської етики»,

предмет за вибором – креслення.

П о к а з н и к и

С т а н

1.

Мова навчання

українська

2.

Кількість класів

23

3.

Кількість учнів у школі   (станом на 05 вересня 2022року)

420

   у т. ч.   1-4 кл.

194

   з них у:  1тпм - 4 зпр

40

                                              5-9 кл

179

                                              10-11 кл   

46

4.

Кількість дітей, які мають статус  (станом на05.09.22р.)              

з них:

       - дітей-сиріт , які перебувають  під опікою

--

  • з багатодітних сімей

113

  • діти, з малозабезпечених сімей

26

  • діти з неповних сімей

65

  • діти-інваліди

12

  • діти, батьки яких є учасниками АТО/УБД

25/5

  • діти, що опинились у складних життєвих обставинах

3

  • діти, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС

1

5

Кількість  працівників  усього

99

   у т. ч.   педагогічних  працівників всього:

61

                                             з них з вищою категорією

27

                                             з І категорією

20

                                             з ІІ категорією

2

                                             спеціалісти

серед них:     вчитель-методист----- 1

                       вихователь-методист----1

                       старший вчитель---- 13

з них:    Соціальний педагог – 1   ( вища категорія)

              Педагог організатор – 1  ( вища категорія)

              Практичний психолог – 1 (ІІ категорія)

              Бібліотекар – 1 ( І категорія)    

8

6

 Обслуговуючого персоналу

38

7

Кількість  комп’ютерів у школі на кінець 2021-2022 н .р.

13+13+8

8

Кількість  навчальних кабінетів

31

9

Кількість  спальних кімнат

5

10

Кількість  спальних місць

15

11

Кількість  посадкових місць у їдальні

180

12

Кількість  посадкових місць в актовому залі

100

13

Кількість  посадкових місць у шкільному клубі

350

14

Кількість  корпусів всього

11

15

Медичний пункт

1

16

Навчальні майстерні

2

17

Спортивний зал

1+1

ІІ. В С Т У П

У 2021-2022  навчальному році робота закладу була спрямована на виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Національної доктрини розвитку освіти, Указів Президента України  «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти України», «Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти в Україні», реалізацію державних, регіональних та міських програм у галузі освіти, інших чинних законодавчих та нормативних документів. Рава – Руський ліцей здійснював свою діяльність відповідно до Статуту. Це заклад, який повсякчас  забезпечує максимальне розкриття здібностей учня, його всебічний і психологічний розвиток через колективну спільну роботу з здобувачами освіти, педагогічними працівниками, дозволяє якнайповніше об’єднати навчальну та поза навчальну сфери діяльності.

 НАВЧАЛЬНА РОБОТА

 За підсумками 2021-2022 навчального року за високі успіхи у навчанні нагороджено похвальним листом МОН 11 учнів.

5а клас

Клепача Романа Володимировича

5 б клас

Деву  Сніжану Ігорівну

Харко Софію Тарасівну

клас

Горячу  Софію  Андріївну

Жемелу Любомира  Васильовича

Климко Вікторію Олександрівну

7а клас

Булу Юрія Ігоровича

Грицак Марію Іванівну

8 а клас

Гнідець Вероніку Іванівну

Шендюх Зоряну Ярославівну

10  клас

Комарницьку Анну Василівну

До Державної підсумкової атестації (ДПА) допущено:

у 4-А класі -   23 учнів     у 4 тпм класі – 9 учнів

у 9-х класах - 42 учнів    в 11 класі - 26 учнів.

Здобувачів освіти 4, 9, 11 класів звільнили від проходження державної підсумкової атестації відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України в сфері освіти» від 24 березня 2022 року № 2157-ІХ; наказу Міністерства освіти і науки України від 28.02.2022 № 232 «Про звільнення від державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти у 2021/2022 навчальному році»

 У нижче поданих таблицях  подано зведений облік результатів річного оцінювання в 11, 9-х класах.

                                           Результати навчальних досягнень випускників  11 класу

закладу  загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів « Рава – Руський ліцей»

Рава – Руської міської ради Львівського району Львівської області за 2021 – 2022 н. р.

                                                        К – сть 11-х класів у школі 1                    Загальна кількість учнів 11 класу 26

з/п

Предмет

Всього учнів атестованих за рік

Річне оцінювання

Серед. бал з предмету за підсум. річного оц..

ДПА

Серед. бал з предмету за підсум. ДПА

Нагороджено похвальним листом

Початковий рівень (1-3 бали)

Середній  рівень  (4-6 бали)

Достатній  рівень (7-9 бали)

Високий рівень  (10-12 бали)

Всього брало участь у ДПА

Початковий рівень (1-3 бали)

Середній  рівень  (4-6 бали)

Достатній  рівень (7-9 бали)

Високий рівень  (10-12 бали)

Українська мова

26

-

1

18

7

8,8

Зві

ль

не

но

Українська література

26

-

1

15

10

9,3

Зарубіжна література

26

-

-

18

8

9,1

Іноземна мова

26

-

2

13

11

9,1

Історія України і світ

26

-

-

18

8

8,9

Громадянська освіта

26

-

-

13

13

9,4

Математика

26

-

2

18

6

8,2

Астрономія

26

-

-

14

12

9,5

Біологія і екологія

26

-

1

10

15

9,5

Географія

26

-

-

14

12

9,2

Фізика

26

-

1

17

8

8,8

Хімія

26

-

2

20

4

8,3

Мистецтво

26

-

1

10

15

9,6

Інформатика

26

-

-

9

17

9,8

Технології

26

-

-

6

20

10,1

Фізична культура

26

-

3

7

15

9,7

1 зарах

Захист України

26

-

-

3

23

10,1

1зм 1см

                                           Результати навчальних досягнень випускників  9-х класів

закладу  загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів « Рава – Руський ліцей»

Рава – Руської міської ради Львівського району Львівської області за 2021 – 2022 н. р.

                                                        К – сть 9-х класів у школі                   Загальна кількість учнів 9-х класів 42

з/п

Предмет

Всього учнів атестованих за рік

Річне оцінювання

Серед. бал з предмету за підсум. річного оц..

ДПА

Серед. бал з предмету за підсум. ДПА

Примітка

Початковий рівень (1-3 бали)

Середній  рівень  (4-6 бали)

Достатній  рівень (7-9 бали)

Високий рівень  (10-12 бали)

Всього брало участь у ДПА

Початковий рівень (1-3 бали)

Середній  рівень  (4-6 бали)

Достатній  рівень (7-9 бали)

Високий рівень  (10-12 бали)

Українська мова

42

1

17

18

6

7,4

42

зві

ль

не

но

Українська література

42

1

17

14

10

7,5

Зарубіжна література

42

-

17

15

10

7,6

42

зві

ль

не

но

Іноземна мова(англ.)

42

-

17

16

8

7,1

Іноземна мова ( польсь)

42

-

18

12

10

7,1

Алгебра

42

-

24

12

6

6,4

42

зві

ль

не

но

Геометрія

42

-

25

11

6

6,1

Інформатика

42

2

15

18

7

7,3

Історія України

42

-

13

11

18

8,2

  1. *

Всесвітня історія

42

-

13

12

17

8,2

Правознавство

42

1

14

20

7

7,4

Біологія

42

-

19

13

10

7,3

Фізика

42

1

18

14

9

7,0

Географія

42

-

15

14

11

7,3

Хімія

42

9

14

14

5

6,0

Мистецтво

42

1

16

12

13

7,6

Фізична культура

42

2

5

11

18

8,4

4 зарах.

Трудове навчання

42

-

10

22

10

8,2

Основи здоров'я

42

1

18

14

9

7,3

2ООП

1св.з відзн.

МЕТОДИЧНА РОБОТА

     На   підставі    Положення    про    методичну   роботу    з    педагогічними    працівникам загальноосвітніх шкіл України, з метою подальшого удосконалення методичної роботи ліцею  було  видано наказ № 128 від 31 серпня 2021р. «Про  організацію методичної роботи з педагогічними кадрами у 2021-2022 н. р.».

   Згідно   з   річним   планом   роботи   ліцею   на   2021-2022  н. р.,   педагогічний   і учнівський колективи працювали над вирішенням таких проблем:

  • Вдосконалення освітнього процесу шляхом диференціації навчання, впровадження нових педагогічних технологій, використання інформаційно- комп’ютерних технологій.
  • Виховання національно свідомої, всебічно розвиненої, комунікабельної, духовно багатої та фізично здорової особистості.
  • Посилена увага приділялась питанню:  "Вихованню відповідальності за свій вибір, розумінню моральних і юридичних обов'язків перед суспільством і державою»   (9,11 класи).

 Для всіх педагогів були проведені консультації з планування, ведення шкільної документації, впровадження нових педагогічних технологій у освітній  процес. Як на уроках так і на позаурочних заходах вчителі та вихователі утверджували життєву систему безперервного навчання та виховання, забезпечували постійне духовне вдосконалення особистості, удосконалювали форму своєї роботи. У Рава – Руському ліцеї  працювала методична рада (кер. ЗД з НВР Саламаха І. В) методичне об'єднання вчителів початкових класів (кер. Мідик О. І., класних керівників (кер. Саламаха І. В.), вихователів (кер. Мидель Г. С.) проблемний семінар «Школа вихователя» (кер. Мидель Г. С.)

  Усі педагоги працювали над індивідуальними методичними темами, які обрано залежно від рівня педагогічної майстерності, інтересів учителів. Досліджувалась участь учнів у різних конкурсах, олімпіадах, простежено результативність відповідно до педагогічної майстерності вчителя та вихователя. На засіданні педагогічної ради заслуховувались питання:

  1. Про формування позитивного мікроклімату в учнівському середовищі.

           (  Лещишин Г. І. – соціальний педагог).

     2. Про  підсумки психологічного дослідження щодо адаптації учнів1-х, 5,10 – их класів до нових умов навчання.( Буз  О. Я. – практичний психолог).

 3. Про завдання, цілі та виклики інклюзивного навчання у Рава – Руському ліцеї. (Саламаха І. В.).

     4. Самоврядування – шлях демократизації ліцею. (Мидель Г. С.).    

     5. Використання різнорівневих завдань на уроках хімії. (Саламаха І.В.).

     6. Передовий педагогічний досвід у галузі виховання учнів. Вивчення досвіду роботи вихователів, що атестуються. ( Мидель Г. С.)

      7.  Використання інтерактивних технологій на уроках іноземної мови. (Солтис А. Я.).

     8. Про стан роботи педколективу щодо виховання в учнів відповідального ставлення до свого власного здоров’я і здоров’я інших як до найвищої цінності суспільства.( Саламаха І. В.)

    9.  Про стан безпеки життєдіяльності, охорони праці, пожежної безпеки, дитячого дорожньо – транспортного травматизму учасників освітнього процесу. (Саламаха І. В.)

Згідно плану роботи протягом 2021-2022 н. р. на базі Рава – Руського ліцею  було проведено засідання методичного об'єднання вчителів математики. Тема засідання « Використання інноваційних технологій на уроках математики»  реалізувалася під час семінару - практикуму  (вчитель Черненко Наталія Владиславівна) Метою  семінару було знайти шляхи для того, щоб підвищити мотивацію учнів до навчання.  Наталія Владиславівна поділилася досвідом використання на уроках сучасних технологій. Саме на таких уроках учні вчаться бути демократичними, спілкуватися з іншими людьми, критично мислити, приймати продумані рішення.

        Під час розв’язування більш складних задач, вчитель запропонувала користуватись такою інтерактивною технологією, як “Мозковий штурм”, що полягає в тому, що всі учасники штурму, після чітко поставленого проблемного запитання, висувають ідеї щодо розв’язування цієї проблеми. Один учень записує на дошці всі ідеї, що пропонуються, вибираються ті, що, на думку групи допоможуть розв’язати поставлену проблему.

         Проводячи актуалізацію опорних знань учнів, на деяких уроках під час фронтального опитування Черненко Н. В. порадила користуватись такою інтерактивною формою роботи  як “Мікрофон”, що надає можливість по черзі кожному висловитись швидко, відповідаючи на запитання. Наприклад, визначивши тему, з якої учні будуть висловлюватися в колі ідей, або, використовуючи уявний мікрофон, формулювати  незакінчене речення і пропонувати учням, висловлюючись, закінчувати його. Кожний наступний учасник обговорення повинен починати свій виступ із запропонованої формули.

          Методична рада вчителів ліцею  ( кер. Саламаха І. В.), на своїх засіданнях розглядала питання про підсумки методичної роботи, роботу методичних об'єднань; обговорення і затвердження плану роботи методичної ради на наступний навчальний рік; підготовку учнів до проведення І та ІІ етапів Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін; обговорення навчальних програм із базових дисциплін, підручників, рекомендацій МОН України щодо викладання предметів та концепцію НУШ; роботу з обдарованими дітьми; проводила аналіз роботи педагогічного колективу з батьками учнів; про стан ведення гурткової роботи та стан проведення предметних тижнів.

Протягом року педагогічні працівники продовжували підвищувати свою педагогічну майстерність шляхом курсової перепідготовки.

       Пройшли чергову атестацію 20 педагогічних працівників. За підсумками атестації присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії» вчителю фізичної культури Грень Ярині Русланівні.

      Присвоєно кваліфікаційну категорію « спеціаліст вищої категорії» вчителю фізичної культури Кордобі Олегу Ігоровичу.

      Встановлено 12 тарифний розряд асистенту вчителя Свенціцькій Галині Володимирівні.

       Встановлено 11 тарифний розряд асистенту вчителя Бєлих Оксані Андріївні.

      Продовжено на 5 років термін дії  раніше встановленого 11 тарифного розряду та раніше присвоєного звання « старший вчитель» вчителю початкових класів Білець Галині Григорівні.

      Продовжено на 5 років дію раніше присвоєної кваліфікаційної категорії « спеціаліст першої категорії» вчителю географії  Меді Олені Михайлівні та вихователю Сенько Любові Богданівні.

      Продовжено на 5 років термін дії кваліфікаційної категорії « спеціаліст вищої категорії» соціальному педагогу Лещишин Галині Ігорівні,  вихователям:  Сич Світлані Юліанівні, Кулієвичу Михайлу Григоровичу, Рудь Наталії Миколаївні, вчителю біології та основ здоров’я Рудкевич – Гедз Марії Іванівні та вчителю початкових класів Панечко Надії Василівні.

        Продовжено на 5 років термін дії кваліфікаційної категорії « спеціаліст вищої категорії»  та педагогічне звання « старший вчитель» вчителю англійської мови Саламасі Ірині Володимирівні, вчителю української мови та літератури Величко Ользі Богданівні, вчителю хімії Павлик Ірині Мирославівні та вчителю початкових класів Мідик Оксані Ігорівні.

        Продовжено на 5 років термін дії кваліфікаційної категорії « спеціаліст вищої категорії»  та педагогічне звання «вчитель - методист» вчителю української мови та літератури Кулієвич Мирославі Степанівні.

         Продовжено на 5 років термін дії кваліфікаційної категорії « спеціаліст вищої категорії»  та педагогічне звання «вихователь - методист» вихователю Кулієвич Ганні Олександрівні.

        Продовжено на 5 років термін дії кваліфікаційної категорії « спеціаліст вищої категорії»  та  присвоєно педагогічне звання « старший вчитель» вчителю математики Черненко Наталії Владиславівні.

        Досвід своєї роботи кожний із них презентував перед педагогічним колективом.

   Працювало методичне об'єднання класних керівників. Основними темами його засідань були: національно – патріотичне виховання, вивчення стану відвідування учнями школи та прийняті міри, щодо попередження пропусків занять без поважних причин та робота класного керівника у плані здорового способу життя та культури поведінки вихованців ліцею. Протягом року ефективними були виховні заходи проведені на такі теми: уроки «Знаю права і змінюю світ » «Голодні роки »  квести до Міжнародного Дня рідної мови та до Тижня безпеки руху.

Для підвищення зацікавленості до навчання вчителями - предметниками проводилась позакласна робота. Заслуговують уваги проведені позакласні заходи: День туризму (вч. Маяк С.Є, Кордоба О.І., Рудкевич Н.Р.), шкільний ярмарок «Андріївський ярмарок» (педагог-організатор Рудкевич Н.Р.),  тиждень охорони праці та День ЦЗ (вч.  Музика М.М., Маяк С. Є., Гирун С. О.).

Велика робота проводилась з обдарованими дітьми, з дітьми, які виявили здібності у вивченні окремих предметів. Учні нашого ліцею прийняли участь в олімпіадах з усіх базових дисциплін. Ми вибороли 24 призових місць: з української мови і літератури (10, 8-А, 7 - А вч. Кулієвич М. С.),  англійської мови (9- Б клас, вч. Клебан Г. Г., основ християнської етики ( (8-Б, 9 – А,10 клас, вч. Гнідець І. О.), географії (8 - А,9 – Б, 10, 11  вч. Меда О. М.), інформатики та інформаційних технологій ( 11 кл, вч. Музика М. М.), екології ( 10, 11 вч. Богач Н. Д. ) математики(9 -Б,10, 11 вч. Малець О. М.,Вовк Т. П., Черненко Н. В.), трудового навчання ( 8 – А вч. Павлик Н. А.),фізики ( 7 – А, 9 – Б, 10, класи вч. Пехник Г. В.),хімії ( 11 клас, вч. Павлик І. М.), астрономії ( 11 клас, вч. Черненко Н. В.).

Приємним є те, що учні ліцею здобули призові місця на обласному конкурсі Шевченка: Шендюх Зоряна ( ІІ  місце, вч. Кулієвич М. С.) та П. Яцика:  Комарницька Анна( ІІ місце, вч. Кулієвич М. С.).

На районному конкурсі з української мови ім. Петра Яцика уч. 10 класу Комарницька Анна зайняла І місце (вч. Кулієвич М. С.) уч. 3 класу Зваричук Владислав зайняв ІІ місце (вч. Клепач Н. М.).

 На районному мовно – літературному конкурсі імені Тараса Шевченка  учениця 8 – А класу Шендюх Зоряна зайняла І місце ( вч. Кулієвич М. С.) учениця 11 класу Добрівська Олена  – ІІ місце ( вч. Величко О. Б.).

 Призові місця мають учні ліцею, які брали участь у різноманітних районних конкурсах. А саме: «Сурми звитяги» ( номінація: графічна композиція(ІІІ та ІІ місце)вих. Ярмола М. І.), художнє читання ( ІІ місце, Рудкевич Н. Р.),  живописна композиція ( ІІ місце, Ярмола М. І.),  Ярмола П. І.  вокальні ансамблі (І місце)).

«Природа і фантазія» Сич С. Ю. (номінація: коренепластика (І та ІІ місце), Сенько Л. Б. (сухоцвіти (І місце)), Кулієвич Г.О.( номінація: бісер( І місце).

Відзначені грамотами за участь в конкурсах Кулієвич Г. О., Сич С. Ю., Ярмола М. І., Ярмола П. І.,  Павлик Н. А. Також учні ліцею брали участь в спортивних змаганнях із спортивного орієнтування  під керівництвом вчителів фізичної культури та педагога – організатора Рудкевич Н. Р.

    Проводилась систематична робота з вихователями ліцею через такі форми методичної роботи, як методичне об’єднання вихователів 1-11 кл. та семінару-практикуму «Школа вихователя». Керує методоб’єднанням та семінаром-практикумом заступник директора ЗВР Мидель Г. С. При підготовці засідань, керівник надає практичну допомогу вихователям у підготовці доповідей, методичних розробок. Допомагає вихователям початківцям опановувати методику позаурочної навчально-виховної роботи з класом, вдосконалювати уже відомі форми роботи, вчить проводити нові нестандартні заходи. На належному методичному рівні працювало методоб’єднання вихователів.

 Було проведено  засідання у різних напрямах виховання. Слухались та обговорювались такі питання:

І. 1. Організаційне забезпечення діяльності ГПД у 2021-2022 н.р. . Серпень 2021. Мидель Г. С.

2. Нормативно – методичне забезпечення ГПД. Серпень 2021. Мидель Г. С.

3. Погодження плану роботи  методичного обєднання вихователів на 2021 – 2022р. Серпень 2021. Мидель Г. С.

4. Створення сучасного освітнього середовища як спосіб мотивації учнів.

5. Різне. Серпень 2021.

   II. 1. Співпраця вчителя та вихователя НУШ.(жовтень, 2021)

            2. Група продовженого дня: територія НУШ.

                                                                  (вих.. 1 – А класу Рудь Н. М.)

         ІІІ. 1. Соціалізація дітей, розвиток творчих здібностей. (соц.. педагог Лещишин Г. І., Сич С. Ю, Веклич В. Л  (січень 2022)

            2. Відкрита виховна година. Інтелектуальна гра « Математичне кафе» ( вих.. Сенько Л. Б.)

              ІV 1. Підсумки роботи методичного обєднання вихователів ГПД( травень, 2022)

  1.  Вернісаж творчих робіт « Моя найкраща виховна година» ( члени МО)
  2. Круглий стіл « Обмін досвідом, здобутки та проблеми» ( члени МО).

Організація виховної роботи в Рава – Руському ліцеї у

2022- 2023  навчальному році

Виховання є мистецтвом, застосування якого повинні
вдосконалювати всі подальші покоління.


Іммануїл Кант

Ми стоїмо на порозі нового світу. Яким він буде – залежить від нас самих…

Виховання – багатогранний і складний процес, значення якого неможливо переоцінити. Він передбачає формування у дитини єдиної системи цінностей і соціальних компетенцій. А це і ставлення до себе і своїх батьків, відношення до держави, суспільства, своєї країни тощо.

 Можливість реалізації нових цілей виховання потребує відповідної  його перебудови, впровадження сучасних виховних моделей, використання активних, цікавих форм і методів у виховному процесі.

 Для реалізації виховних завдань був розроблений план виховної роботи, що охопив усі напрямки виховання; систематизовано організацію та участь у календарних, традиційних  святах, заходи, конкурси, щодо зміцнення моральності та утвердження  здорового способу життя. 

НОВІ ЧАСИ- НОВІ ВИМОГИ…

Виховна робота- це цілісна структура, яка сприяє успішній діяльності виховання.

Виховна робота протягом  2021/2022 навчального року була спрямована на виконання завдань, поставлених Конвенцію про права дитини, Законом України «Про охорону дитинства», Законом України «Про освіту», Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», Основними орієнтирами виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України, Національною стратегією розвитку освіти в Україні на період до 2021 року (Указом Президента України від 25 червня 2017 року №344/2017), концепцією програми «Школа доброзичливого ставлення до дитини», Державною соціальною програмою «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2021 року, проєктом «Безпечна школа» (антибулінг), методичними рекомендаціями з деяких питань організації в закладах освіти виховної роботи.  

     Для реалізації цієї діяльності в школі був розроблений план культурно — масової роботи, який охопив всі напрямки виховання: патріотичне, правове, моральне, трудове, екологічне, превентивне та включає  календарні, традиційні шкільні свята, заходи, конкурси,  заходи щодо зміцнення моральності та утвердження здорового способу життя. 

Пріоритетним у виховній роботі школи є : 

  • реалізація особистісно – орієнтованого підходу в навчально – виховному процесі;
  • збереження морального та фізичного здоров'я підростаючого покоління;
  • виховання патріотизму, громадських якостей особистості;
  • забезпечення педагогічних умов для соціалізації ліцеїстів, виховання в них життєвої компетентності;
  • виховання громадянина України;
  • формування особистості учня, його  світогляду,розвитку його здібностей і обдарувань;
  • формування здорового способу життя;
  • виховання любові до природи, вироблення навиків екологічної культури;
  • виховання поваги до вчителів, старших, батьків;
  • формування згуртованого та працездатного учнівського колективу.

Основною метою у вихованні учнів у 2022/2023 навчальному році є продовження формування громадянина, патріота, інтелектуально розвиненої, духовно і морально зрілої особистості, готової протистояти ворогам Батьківщини та асоціальним впливам, вміння вирішувати особисті проблеми, творити себе і оточуючий світ.

        Серед основних завдань — національно-патріотичне виховання на засадах загальнолюдських, полікультурних, громадянських цінностей, забезпечення фізичного, морально-духовного, культурного розвитку дитини, формування соціально зрілої творчої особистості, громадянина України і світу, підготовка учнів до свідомого вибору сфери життєдіяльності та підвищення відповідальності сім'ї за освіту і виховання дітей.

Виховна робота в 2021/2022 навчальному році була направлена на створення сприятливих умов для всебічного розвитку дітей на кожному з вікових етапів, їх адаптації в соціумі, формування демократичного світогляду, ціннісних орієнтирів, засвоєння морально - етичних норм, сприйняття власної індивідуальності, впевненості в собі, на усвідомленому виборі здорового способу життя, на осмислення самовизначення у виборі професії, на пропаганду духовних надбань українського народу, на виховання любові до рідної землі, мови, на формування правової культури, негативного ставлення до протиправних діянь, розвиток учнівського самоврядування, співпрацю з батьками, з закладами охорони здоров’я та громадськими організаціями.

       Педагогічний  колектив  створює  сприятливі  умови  для поліпшення  рівня  виховного  процесу,  плідно  працює  над  виховною  проблемою  «….»

Виховна робота в школі здійснюється за такими орієнтирами:  

  • ціннісне ставлення до себе;
  • ціннісне ставлення до сім'ї, родини, людей;
  • ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави;
  • ціннісне ставлення до праці;
  • ціннісне ставлення до природи;
  • ціннісне ставлення до культури та мистецтва.

В межах цих орієнтирів проводяться шкільні свята і виховні заходи.

Виховну роботу здійснювали на створення сприятливих умов для всебічного розвитку дітей, їх адаптації в соціумі, формування демократичного світогляду, ціннісних орієнтирів, засвоєння морально - етичних норм, сприйняття власної індивідуальності, впевненості в собі, на усвідомленому виборі саме здорового способу життя, через пропаганду духовних надбань українського народу, через заходи, спрямовані на виховання любові до рідної землі, на осмислення самовизначення  у виборі професії.

Були проведені такі загальношкільні  свята:

  • свято Першого дзвоника;
  • святкування Дня працівників освіти;
  • День самоврядування;
  • свято « Посвята в п'ятикласники»;
  • свято до Дня Збройних Сил України;
  • загальношкільне свято до Дня Соборності України;
  • привітання «Жінка — берегиня роду людського», присвяченого Міжнародному жіночому дню (дистанційний формат);
  • Всеукраїнський конкурс «Слідами Чорнобиля»; (дистанційний формат);
  • Історичний годинник до Дня Примирення (дистанційний формат);
  • свято Останнього дзвоника (дистанційний формат);

У виховній роботі використовували  різноманітні за формою та змістом заходи:  

- години спілкування;

- класні збори;

- конкурси;

- трудові десанти;

- конкурси;

- усні журнали;

- вікторини;

- інтелектуальні ігри;

- спартакіади;

- панорами.

З метою  поширення правових  знань,  підвищення  рівня  правової  освіти,  профілактичної  та  превентивної  роботи , а також забезпечення  повноцінного  розвитку   дітей  і  молоді,  охорони  та  зміцнення  їхнього  здоров’я,  формування  фізичних  здібностей  особистості у 2021/2022 навчальному році було  проведено такі заходи з використанням інформаційно-комунікаційних технологій. :

Впродовж навчального року проведено традиційні заходи: свято Першого дзвінка, участь у святі День міста, гра-квест «Ми обираємо життя» в рамках місячника безпеки «Увага! Діти на дорозі!» (5-6 класи, Рудкевич Н.Р.), у Святі День Вчителя (11 клас, Богач Н.Д.).

У рамках Всеукраїнського тижня Безпеки Дорожнього руху в ліцеї було проведено:

- виставка-огляд спеціальної літератури «Дай руку, вулице»;

- зустріч з інспектором з ювенальної превенції Іриною Цимбалою (4 клас – Лещишин Г.І.);

-  вікторина «Правила дорожні знай – життя та здоров’я оберігай» (3-ті класи – Кочкодан О.М., Сенько Л.Б.);

- інтерактивне заняття «Будь безпечним пішоходом» (2-А клас – Пелех О.С.);

- практичне заняття «Ми майбутні учасники дорожнього руху» (2-В клас – Саваровська М.Б.);

- віртуальна подорож Країною дорожніх знаків (4-Б клас – Кулієвич Г.О.);

- конкурс малюнків «Безпечна дорога» (1-4 класи, вихователі ГПД).

          Учасники освітнього процесу ліцею створили відеоролик до Дня гідності та Свободи та розмістили його на сторінці Facebook та на сайті закладу. Також учні початкових класів разом зі своїми на ставниками провели Тиждень Толерантності.

         Була організована виставка у шкільній бібліотеці «Вільні творять майбутнє» до Дня гідності та свободи (5-11 класи, бібліотекар Подолець Н.В., педагог – організатор Рудкевич Н.Р.);

          Гра – вікторина «Мова – серце народу» до Дня української писемності та мови (9 клас, класний керівник 9-Б класу Величко О.Б., педагог – організатор Рудкевич Н.Р.)

           У листопаді 2021р. під керівництвом соціально-психологічної служби була проведена Акція  «16 днів проти насильства». Класні керівники та вихователі організували ряд виховних заходів з даної теми для здобувачів освіти:

  • Флешмоб «Наші долоні проти насильства» в рамках Акції «16 днів проти насильства» (5-11 класи, практичний психолог Буз О.Я., педагог – організатор Рудкевич Н.Р.);
  • Інформаційний дайджест «Стоп насильству» в рамках Акції «16 днів проти насильства» (5-11 класи, соціальний педагог Лещишин Г.І.);
  • Флешмоб «Не будь байдужим» до Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом та в рамках Акції «16 днів проти насильства» (5-11 класи, соціальний педагог Лещишин Г.І.);
  • Година спілкування «Чути. Бачити. Відчувати» до Дня людей з інвалідністю та в рамках Акції «16 днів проти насильства» (9 клас, педагог – організатор Рудкевич Н.Р.)

У ліцеї вшановували пам’ять жертв Голодомору 1933-34 р.р.:

  • Акція «Незабудка пам’яті» (1-11 класи педагог-організатор Рудкевич Н.Р.
  • Виховна година «Сумний 33-ій» (6-ті класи вихователь Важоха Л.П.)
  • Година спілкування « Ми пам’ятаємо» ( 2-4 класи, вчителі початкових класів Сало М.М., Ковальовська М.О., Мідик О.І., Клепач Н.М.)

В рамках Тижня доброчесності в ліцеї було проведено:

  • Година спілкування «Академічна доброчесність в освітньому середовищі» (учні 9-Б класу під керівництвом кл. кер. Величко О.Б.)
  • Інтерактивне заняття «Добро. Чесність.» (учні 8-Б класу, кл. кер. Павлик Н.А.)

До місячника правових знань:

  • Виставка у шкільній бібліотеці «Наші права» до Міжнародного Дня права (5-11 класи, бібліотекар Подолець Н.В.);
  • Всеукраїнський урок – турнір «Закон – мій друг» (9-11 класи, вчитель правознавства Солтис А.Я., педагог – організатор Рудкевич Н.Р.);
  • Година спілкування « Права та обовʹязки» (5 клас,  класний керівник 5 класу, педагог – організатор);
  • Година спілкування « Стоп булінг» (8 клас,  класний керівник Іванух О.В.  соціальний педагог Лещишин Г.І.);
  • Тренінг «Торгівля людьми. Подбай про власну безпеку» (7, 9 клас; практичний психолог Буз О.Я.)

         До свята Андрія члени учнівської ради ліцею під керівництвом педагога-організатора провели Андріївський ярмарок. Смаколиками школярі поділилися з мешканцями поліативного відділення Рава-Руської лікарні.

            До Дня Миколая учні 1-А класу разом зі своїми наставниками Савуляк М.С. та Рудь Н.М. провели святкове дійство «Миколай, Миколай ти до нас завітай»

         Новорічні свята:

  • «Без обмежень, без вірусів! Здоров’я усім» (3-В клас, Клепач Н.М., Кочкодан О.М.)
  • «Зима-чарівниця» ( учні 2-Б клас, Ковальовська М.О.)
  • «Новорічне диво» ( учні 2-А клас, Пелех О.С.)

До Дня Соборності України:

  • Урок-подорож «Захід, схід – одна країна. Це Соборна Україна!» (учні 5-6 класів, заступник директора Мидель Г.С., педагог-організатор Рудкевич Н.Р.)
  • Година спілкування «Я люблю Україну» (учні 3-А класу, вихователь Сенько Л.Б.

До Дня вшанування  Героїв Крут члени учнівської ради ліцею під керівництвом заступника директора Мидель Г.С. та педагога-організатора Рудкевич Н.Р. створили інформаційний дайджест «Герої Крут».

До Тижня безпечного інтернету:

  • Вікторина «Безпечна мандрівка всесвітньою мережею» (учні 1-4 класів, заступник директора Мидель Г.С.)
  • Година спілкування «Етика та інтернет» (Учні 9-их кл. Педагог-організатор Рудкевич Н.Р.)

День Святого Валентина

  • Пізнавально-розважальна гра «Україна романтична» (учні 9-их класів, педагог-організатор Рудкевич Н.Р.)

День Стрітення для учнів початкової школи – Веселі змагання під керівництвом вихователів Кулієвич Г.О., Кулієвич М.Г. Сернич К.В., Мельник М.М. та вчительки фіз. культури Грень Я.Р.

До Дня Єднання – флешмоб «Єдина нація – рідна земля» (1-11 класи, педагоги ліцею)

День вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні:

  • Участь у Всесвітній тихій акції «Ангели пам’яті» (учні 1-4 класів, вихователі)
  • Година спілкування «Їх подвиг у пам’яті людській» (учні 5-8 класів, Педагог-організатор Рудкевич Н.Р.)

День рідної мови:

  • Інтеракивне заняття «Вчіться складно говорити своїм рідним словом» (учні 2-Вкл., вч.: Панечко Н.В.)
  • Інтелектуальний поєдинок «Народ мій є, народ мій завжди буде…» (9-ті кл., Величко О.Б., Гнідець І.О., Рудкевич Н.Р.)

      Створення відеоролику до Дня Матері (члени учнівської ради ліцею, педагог-організатор Рудкевич Н.Р.)

         Флешмоб до Всесвітнього Дня Вишиванки «Код нації» (учні 1-4 класів, педагоги.)

        Участь у Всеукраїнському проєкті «Creative Camp: Ми з України» (творча група учнів 5-7 класів, педагог-організатор Рудкевич Н.Р., заступник директора Саламаха І.В.)

               Участь у Загальнонаціональному Тижні безпеки дорожнього руху:

  • єдиний національний відео урок «Безпечна країна» (учні 1-11 класів, педагоги ліцею)
  • квест-гра «Твій друг-безпечний рух” (Учнівська рада ліцею, учні 1-4 класів, педагог-організатор Рудкевич Н.Р.)

ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС, ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ

 Нова ситуація змусила освітян шукати оперативні рішення, як організовувати освітній процес дітям у місцях їх постійного проживання та місцях евакуації. З 14 березня заклади освіти відновили в умовах воєнного стану навчання після двотижневих канікул, зокрема  – у дистанційному форматі.

Під час воєнного стану робота проводилась за окремим планом з 14.03.2021 р. по 27.05.2021 р.

    В умовах воєнного стану освітні, навчальні програми та навчальний план було рекомендовано виконувати, ущільнюючи навчальний матеріал, організовуючи самостійну навчальну діяльність учнів, додаткові консультації з використанням технологій дистанційного навчання. Це визначено наказом МОН від 01.04.2022 року №290 “Про затвердження методичних рекомендацій щодо окремих питань завершення 2021/2022 навчального року”.

Під час війни школа стає осередком, який дає змогу дітям отримувати не лише знання, але й психологічну підтримку, не втрачати відчуття приналежності до спільноти. Тому надзвичайно важливо гнучко підходити до організації роботи школи та налаштовувати освітній процес так, щоб він був комфортним і нетравмівним для дітей та педагогів. Найбільш оптимальна та безпечна форма організації освітнього процесу в умовах воєнного стану — дистанційна. 

 Планування виховної роботи на період воєнного стану змісту, форми роботи, прийомів залучення учнів до діяльності і спілкування були визначені  річним планом роботи школи 2021/2022 навчальний рік. Для організації  заходів  було створено Classroom, групу  у Viber. Результати роботи публікувалися на сторінці школи Facebook група. Завдяки сервісу для спілкування Google Meet учні, вчителі та вихователі ГПД мали змогу вести онлайн-бесіди в режимі реального часу з комп’ютера або мобільного пристрою, учні/учениці класу могли показувати свої екрани, дивитись і працювати разом.

        У режимі реального часу проводилися онлайн консультації, заняття, обговорювалися та приймалися рішення, дискутувалися, проводилися захисти проєктів. Учитель і учні  бачили один одного, вчитель мав можливість супроводжувати заняття наочними матеріалами.

Для проведення вебконференцій  використовували платформи Zoom, Google Meet, Skype, які дають педагогу-організатору, класному керівникові та вихователю ГПД потужний інструмент для мотивації та спілкування з учнями на відстані у безпечному середовищі. Zoom, Skype потребують встановлення додатків на пристрій. Для роботи з Google Meet користувачі повинні мати облікові записи Google.

Шляхами реалізації виховної роботи на період воєнного стану є:

  1. застосування інтерактивних інноваційних методів у проведенні виховних заходів з використанням інформаційних технологій;
  2. формування  загальнокультурних та національних цінностей в учнів;
  3. активізація пізнавальної діяльності учнів через організацію перегляду презентацій, інформдайджестів на сайті школи, заочних екскурсій  по рідному краю та Україні, участь у тематичних вікторинах, конкурсах тощо;
  4. продовження роботи з розвитку патріотичної активності вихованців через різні інноваційні форми виховної роботи;
  5. удосконалення технології виховної роботи шляхом самоосвіти та участі у заходах з підвищення педагогічної кваліфікації, участі у тематичних вебінарах.
  6. Методи роботи з учнями добиралися відповідно до віку дітей та їхніх інтересів. Перевагу надавала проблемним, пошуковим, творчим методам роботи. В умовах війни бесіда або діалог кращі за інструкції чи розповіді, а творче завдання — за вправи. Онлайн-ігри, як можна використовувати під час навчання:
  7.  «365° за шкалою медіаграмотності»«Пригоди Літератуса» і «Медіазнайко».

         Оскільки використання групових, колективних форм роботи є ускладненим в умовах дистанційного навчання, акцент зроблений на дискусійних, партнерських варіантах і формах актуалізації знань, що сприятимуть розвитку актуальних соціальної та громадянської ключових компетентностей.

      Обираючи методи роботи, важливо пам’ятати, що діти обмежені в ресурсах.  Тому досліди, проєкти, творчі завдання застосовувала обережно, враховуючи наявність в учнів необхідного обладнання.

        В умовах війни були   переглянуті виховні програми до кінця навчального року та спланованні у найбільш зручний для дітей спосіб, створюючи комфортну, довірливу обстановку.

            Оскільки освітній процес здійснюється переважно із застосуванням технологій дистанційного навчання, не зайвим було повторити з дітьми правила роботи з онлайн-платформами, взаємодії у хмарних сервісах, інструменти спільної роботи з документами учнівського самоврядування та засоби групової діяльності й комунікації.

         Під час проведення онлайн-занять залучали учнів до активної роботи, висловлювання своїх ідей та пропозицій, надавали можливість їм спілкуватися між собою.

         Доцільним також було проведення індивідуальних зустрічей з новоприбулими учнями з метою представлення закладу освіти як ефективного та безпечного освітнього простору і/або створення стислих інформаційних листів аналогічного змісту.

Головною метою сучасної загальної освіти в Україні є виховання свідомого громадянина, всесторонньо розвиненої особистості, здатної до життєдіяльності в полікультурному соціумі. Згідно з основними потребами сьогодення, школа XXІ століття – це передусім відкрита виховна система, спрямована на виховання дитини як суб'єкта особистісного життя й успіху, оволодіння учнем життєвою компетентністю Перед працівниками освіти постало надскладне завдання – забезпечити виконання навчальної програми на відстані, обравши відповідні освітні платформи. Перед класними керівниками – завдання за допомогою інструментів дистанційного навчання систематично:

  • здійснювати моніторинг переміщення учнів;
  • підвищити культуру поведінки вихованця в соціальних мережах, месенджерах;
  • формувати навички  патріотичної культури;
  • виховувати стійку систему глибоких морально-духовних цінностей в сучасних реаліях.

           А як же виховна робота? Адже виховна робота – це той аспект формування учнівської особистості, який просто не можна відкласти на потім. Навіть воєнний стан не може стати перепоною для формування правильних цінностей та всебічного розвивитку учнів. Класні керівники чудово знають нюанси організації виховної роботи. Вони, по-перше, мають викликати зацікавленість з боку учнів, по-друге, мотивацію та їхню увагу. А формат дистанційного навчання додав нових форм роботи: організація активу класу дистанційно, використання соцмереж для виховної роботи, виховна година в онлайн-режимі, і звичайно, налагодження контакту вчитель – учень – батьки.

У дистанційній роботі найважливішими є оперативне інфор­мування та безпосередньо сам процес виховної роботи.

Налагодження первинної комунікації між учнями, батьками та вчи­те­лями, оперативне інформування щодо динамічних змін, оголошення від адміністрації закладу освіти найоптимальніше здійснювати засобами служби миттєвих повідомлень, соціальні мережі. Для таких цілей  використовувався сайт закладу освіти (повідомлення можуть бути публічними, а також повідомлення, для яких доступ є обмеженим, лише для учнів та батьків).

Інструменти дистанційного виховання.

При організації дистанційної виховної роботи, а саме вибору сервісів , підбору засобів комунікації, заклад освіти  орієнтується на технічні можливості: не тільки власні, але й можливості учнів та вчителів.

  найефективніші і найзручніші онлайн-застосунки щодо організації спільної діяльності класного керівника та учнів:
Онлайн заходи  з учнями  на платформі
Google Classroom (режим доступу ).

Орієнтовна структура цієї платформи має такі елементи: клас, у якому навчаються учні; навчальна чи виховна тема, посилання на електронні ресурси, які рекомендовано для засвоєння, практичні завдання для виконання, терміни їх виконання; посилання та час проведення вебінару (за необхідності); адреса електронної пошти   класного керівника, на яку потрібно надіслати результати  роботи.

Освітні  спільноти Facebook та Інстаграм - центр виховної роботи, які підтримують тему виховної роботи. Школа стала її членом та  створила свою спільноту.

Із початком дистанційного навчання і учні, і вчителі заглибились у освітній процес. Щодня педагоги роблять усе, щоб донести до дітей навчальний матеріал, а учні – вчасно засвоїти його і здати необхідні роботи. Проте виховна робота – це той аспект формування учнівської особистості, який не терпить відкладання. Навіть в умовах воєнного часу.

Онлайн-бесіди. Для тих, хто звик спілкуватися в чатах, в oнлайн-групах педагогів/батьків/учнів  в телеграм, Viber   проводилися тематичні онлайн-бесіди.

Тематика: «Вплив зайнятості на зниження рівня тривоги й емоційного стану», «Вплив засобів масової інформації на психіку дітей», «Поради щодо зберігання спокою», «Перебування в соцмережах під час воєнного стану: фейки та перевірка фактів», «Як не перетворити дім на пастку для батьків та дітей – корисні поради», «Рекомендації для учасників освітнього процесу щодо заходів безпеки пі час тривоги», «Як важливо навчитися опановувати себе та керувати своїми емоціями» та інші.

Консультування  (індивідуальне, групове) ─ невід'ємна складова виховної роботи.

(онлайн режим, Skype  режимі, Вайбер, телефонний режим, листування електронною поштою та інші).

 Запропоновані дітям для організації змістовного дозвілля позаурочний час:

1.Читання цікавих книжок та журналів.

2.Огляд дитячої літератури на каналі YouTube

https://www.youtube.com/watch?v=mdH7KbUgj5o

Наші виховні задачі:

  1. Розвивати учня відповідно до його інтересів і нахилів.
  2. Духовно збагачувати.
  3. Навчити відповідати за вчинки, знати права та обов*язки.
  4. Бути патріотом.
  5. Постійно самовдосконалюватись.
  6. Вести здоровий спосіб життя.

Отже, використання освітніх платформ сприяє активізації навчально-виховної діяльності учнів, підвищенню мотивації до навчання, сприяє розвитку логічного мислення і пам’яті. Використання у виховних заходах інструментів дистанційної освіти дозволяє формувати пізнавальний інтерес, інформаційну культуру, забезпечити високий рівень наочності, а виховний процес взаємодії між учнями та вчителем зробити ефективним.

Опрацьовано алгоритм взаємодії класного керівника  щодо організації дистанційної виховної роботи з учнями на період воєнного стану.

Шляхами реалізації виховної роботи на період воєнного стану є:

  • застосування інтерактивних інноваційних методів у проведенні виховних заходів з використанням інформаційних технологій;
  • формування  загальнокультурних та національних цінностей в учнів;
  • активізація пізнавальної діяльності учнів через організацію перегляду презентацій, інформдайджестів в мережі ітернет, класруму, заочних екскурсій  по рідному краю та Україні, участь у тематичних вікторинах, конкурсах тощо;
  • продовження роботи з розвитку громадської активності вихованців через різні інноваційні форми виховної роботи;
  • удосконалення технології виховної роботи шляхом самоосвіти та участі у заходах з підвищення педагогічної кваліфікації, участі у тематичних вебінарах.

Хочеться відмітити різні форми участі вихованців у обговореннях: відео, презентації, буктрейлери, фото та жваве коментування цікавих тем, роботу над індивідуальними патріотичними проєктами.

Завдання класного керівника, вихователя ГПД – не просто навчити, дати знання з певного предмета, забезпечити виконання навчальної програми, а заспокоїти, порадити, дати життєві орієнтири

Неможливо переоцінити всеосяжний вплив виховання на формування цілісної гармонійної особистості, адже всі ми, такі різні й неповторні, навчаємося, мислимо, працюємо, спілкуємося, творимо. Результати нашої роботи не вимірюються в кілограмах чи кілометрах, навіть, на перший погляд, не дуже помітні, проте саме вони мають вирішальний вплив на духовно-моральний розвиток особистості й суспільства, спираючись на вічні цінності – Істину, Добро і Красу.

Відеоконференція – один із сучасних способів зв’язку, що дозволяє проводити заняття у «віддалених класах», коли учні і вчитель знаходяться на відстані. Вона проводиться у визначений день і в призна­чений час. Для якісного проведення відеоконференції, як і телеконфе­ренції, необхідна її чітка підготовка: створення програми, своєчасна інформація на сайті і розсилка за списком.

Особливості використання. У режимі реального часу проводилися онлайн консультації, заняття, обговорювалися та приймалися рішення, дискутували, проводили захист проєктів. Учитель і учні  бачили один одного, вчитель мав можливість супроводжувати заняття наочними матеріалами.

          Крім того, освітні платформи можна наповнювати не лише матеріалами у вигляді виховних бесід, а й влаштовувати різноманітні челенджі, конкурси. Наприклад,»челендж #дітикидякуютьзахисникам## “@Все буде Україна||".

        Дистанційна виховна робота  в умовах воєнного часу – це можливість для формування не  тільки таких якостей: активність, самостійність, самовдосконалення, самоорганізація, самоконтроль, творчість, але і чеснот: милосердя, співчуття, повага, послух, терпеливість.

          Дистанційна виховна робота  дає можливість по-новому опанувати різноманітні інтерактивні методи з використанням мультимедійних технологій.

  1. ВІРТУАЛЬНЕ ВІДВІДУВАННЯ МУЗЕЇВ. Самоізоляція – не означає, що ви не можете відвідати музей. У ці дні учні можуть повною мірою насолодитися віртуальними музеями України та світу.
  2. КВЕСТ. Наприклад, квест «Знайди у себе вдома 10 речей, пов’язаних з українською символікою».
  3.  ВСЕОБУЧ для батьків із питань виконання батьківських обов’язків, відповідальності за дітей, безпеки життя та збереження здоров’я дітей, профілактики жорстокого поводження з дітьми та насильства в сім'ї.
  4. ДЕКЛАРАЦІЯ учнів “10 кроків”

1. Думати. 2. Ставити цілі. 3. Вирішувати. 4. Робити.  5.Відповідати за все.

6. Дружити. 7.Веселитися. 8.Творити.

 9.Поважати. 10.Допомагати.

  1. Онлайн-бесіди до Міжнародного дня протидії булінгу «Протидія та попередження булінгу (цькуванню) в закладах освіти». Мета  – навчити вихованців розпізнавати ситуації булінгу (цькування) та вчасно і правильно реагувати на його прояви в освітньому середовищі.

Віртуальний інформаційно-ресурсний проєкт «Дитинство без насильства».

Охорона праці. З метою створення безпечних умов роботи та охорони праці були розробленні функціональні обов’язки з питань охорони праці для всіх категорій працівників, розроблені та затверджені правила техніки безпеки під час організації освітнього процесу в кабінетах фізики, хімії, біології, майстерні, у спортивній залі. Своєчасно проводились вступні інструктажі та інструктажі на робочому місці співробітників школи, учнів. Проведена атестація робочих місць щодо відповідності вимог техніки безпеки, забезпечувалось дотримання санітарно-гігієнічного режиму. Випадків травмування учнів та працівників школи не було.

Безпека життєдіяльності та запобігання дитячого травматизму. З учнями та вихованцями ліцею перед та після канікул проводився протягом навчального року цільовий інструктаж і фіксувався в журналах реєстрації інструктажів з безпеки життєдіяльності в кабінетах, майстернях, спортзалі, в навчальних та спальних корпусах.

Перед осінніми, зимовими, весняними, літніми канікулами вихователями та класними керівниками проводились єдині уроки з безпеки життєдіяльності учнів, на яких записувались пам’ятки, робились записи в зошитах із запобігання дитячого травматизму та записи в класних журналах. З пам’яткими на канікулах ознайомлювались батьки учнів.

Кожним учителем-предметником проводився інструктаж перед виконанням завдання лабораторної або практичної роботи, зміною видів діяльності на уроках праці, фізкультури, про що робилися відповідні записи в класних журналах.

Одним із пріоритетних завдань залишається робота з батьками як основна складова у виховному процесі.

 За В. О. Сухомлинським і в наш час «найгострішим, най жагучішим питанням, яке ставлять батьки, є питання як? Як виховати?, Як знайти гармонію батьківської любові, ласки і вимогливості?, Як дати дітям щастя».

Протягом  навчального року 2021-2022 у нашому ліцеї навчалось  428учнів з Рава-Руської ТГ. Діти з багатодітних сімей, діти-сироти, діти напівсироти, діти з малозабезпечених сімей і з неповних сімей, де батьки розлучені, діти учасників АТО.  Є такі сім’ї, де батьки абсолютно не займаються вихованням своїх дітей і покинули їх напризволяще, але є у нас і такі батьки, які хвилюються за дитину, її навчання та поведінку у школі. Вихователі, класні керівники проводять заняття батьківського всеобучу два рази в семестр. Це відображено у виховних  планах. Щоб краще знати сім’ю дитини вони відвідують її вдома, зустрічаються з батьками у неформальній обстановці. Залучаються сім’ї і громадськість до педагогічного процесу. Проводяться загальношкільні батьківські збори (раз в рік). Організовується індивідуальна робота для батьків з неповних сімей. Соціально-психологічна служба ліцею організовує спільну діяльність школи і сім’ї з учнями, що потребують особливої уваги. У школі встановлений єдиний батьківський день для проведення відкритих уроків для батьків з вчителями-предметниками, вихователями, класними керівниками. Залучаються батьки школярів до участі в загально-шкільних, класних та позаурочних закладах, проведення творчих зустрічей, до роботи в якості керівників гуртків. Проводяться в школі методичні об’єднання вихователів «Традиційні і нетрадиційні форми з батьками», оформлені куточки для батьків, випускаються тематичні газети «Дозвілля сім’ї», «Професії батьків», виставки : «Світ захоплень сім’ї», «Вироби сімейних кулінарів». Ми стараємось всіма формами і методами поглиблювати психолого-педагогічну підготовку батьків, зміцнювати взаємоз’язки школи з батьками, удосконалювати систему педагогізації батьків.

  • Один раз на рік проходили загально шкільні батьківські збори із залученням спеціаліста соціальної служби м. Рава-Руської О.Є. Галухи
  • 4 рази на рік по класах пройшли тематичні батьківські збори;
  • Протягом навчального року для батьків було проведено День спільних днів в інтересах дітей (листопад «Дитинство моє золоте»), єдиний День відкритих дверей для батьків за темою «Взаємодія ліцею та батьків для повноцінного розвитку дитини», де батьки мали змогу відвідати уроки, брали активну участь у виховних заходах, які проводилися в цей день, побували в спальних кімнатах та ігрових кімнатах.

Першочерговим завданням роботи школи з батьками є:

  1. Пропаганда педагогічних знань, що зумовлять підвищення педагогічної грамотності батьків (батьківський всеобуч по класах. Вихователі. Вчителі початкових класів. Класні керівники)
  2. Допомога батькам в оволодінні системою вмінь, необхідних для організації діяльності дитини вдома (соціально-психологічна служба ліцею)
  3. Упровадження індивідуальних форм роботи із сім’єю які сприяють гуманізації взаємовідносин: трикутник: «педагоги – батьки - учні».

     Із широкої палітри нестандартних форм і методів роботи з батьками в ліцею проводяться такі заходи: «Дні родинної науки», «У сімейному колі», «Дерево родоводу»…

В цьому навчальному році рекомендовано провести місячник сімейного виховання, пропонуються загальношкільні справи: тематичні класні години, організація пошукової проектної діяльності, оформлення сімейних альбомів, проведення анкетування, засідання методичного об’єднання вихователів 1 – 11 класів з питання «Про діяльність вихователів на шляху реалізації творчого плану роботи школи над єдиною проблемою «Родинне виховання – основа формування духовності дитини». Практичне заняття «Ми всі українці – єдина сім’я».

  Значний розвиток інформаційних технологій та медіа середовища спонукає до того, щоб звернути увагу педагогічного колективу на формування у вихованців культури сприйняття інформації та користування нею. Педагогічний колектив, члени учнівського самоврядування, розміщують електронні версії та інформацію про проведені виховні заходи на ліцею. З метою формування в учнів та виховання культури відбору інформації та вміння нею користуватися підготувати соціальному педагогу Лещишин Г. І. питання на педагогічну раду «Безпека дітей в Інтернеті» з використанням методики «рівний-рівному».

Професійна орієнтація. Перехід до ринку праці на сучасних умовах істотно змінив підходи до питань професійного самовизначення старших школярів. Все більше, і більше потребують допомоги щодо вибору професії наші учні. Профорієнтаційну роботу в ліцеї ведуть вихователі (план виховної роботи), класні керівники, класоводи, учнівський комітет (план роботи), соціальний педагог (індивідуальний план дітей «Група ризику»), практичний психолог.

З аналізу цієї роботи видно, що приблизно половина старшокласників мають стійкі інтереси до професійної діяльності, однак багато з них не володіють інформацією про ту чи іншу професію. Вихователі, класні керівники, психолог ліцею організовують роботу так зі старшокласниками, щоб у них вироблялася професійна орієнтація (метод психолого-діагностичного дослідження)

Вчитель основи здоров’я, вихователі вирішують проблему професійної придатності. Учень повинен знати, що при виборі професії необхідно враховувати стан свого здоров’я, а також особистісні якості. При виборі педагогічної професії старшокласники повинні усвідомити, що ця професія педагога передбачає такі якості, як: бажання працювати з дітьми, чесність, справедливість, сучасність, гуманність, толерантність… Випускники нашої школи кожного року вибирають професію педагога. У ліцеї проводиться просвітницька робота про види професій (тренінги, інформаційні години, бесіди). Професійне самовизначення є досить складним, і працюючи над цією проблемою і вихователі, і класні керівники, психолог ліцею, учителі-предметники тільки у тісній співпраці можуть говорити про реальну допомогу випускнику у рішенні проблеми майбутньої професії. У профорієнтаційній роботі є ще невирішені проблеми: недостатній рівень взаємозв’язку ліцею і батьків у питаннях формування професійних намірів, недостатня культура і методика професійної орієнтації з боку сім’ї, недостатня потреба учнів у набутті професії. А тому ми стараємося різними методами і формами виховувати в учнів професійні наміри, які б відповідали їх бажанню, здібностям та потребі суспільства в кадрах, а також потребу і необхідність у кваліфікованій професійній діяльності (методичні об’єднання вихователів, семінари-практикуми, екскурсії у професійний ліцей, знайомство з робітничими професіями на зустрічах, спілкування з людьми центру зайнятості м. Жовква.)

Організація методичної роботи вихователів. Великі і відповідальні завдання стоять сьогодні перед національною школою України: виховання гармонійно розвиненої, високо освіченої, соціально активної, національно свідомої, морально і фізично здорової людини, що наділена глибокою громадянською відповідальністю, високими духовними якостями, родинними і патріотичними почуттями, готової до трудової діяльності, відповідальності за свої дії, здатної до саморозвитку і самовдосконалення.

У ліцеї здійснюються практичні заходи щодо реалізації цих завдань та практичного досягнення мети національного виховання – набуття молодим поколінням соціального досвіду, успадкування духовних надбань українського народу, досягнення високої культури міжнаціональних відносин, формування у молоді рис громадян України, розвиненої духовності, фізичної досконалості, моральної, художньо-естетичної, правової, екологічної культури. Педагоги ліцею працюють над тим, щоб їх вихованці стали повноправними членами суспільства.

Аналіз діяльності ліцею свідчить про те, що педагогічний колектив ліцею, використовуючи можливості цих установ, домігся органічного поєднання всіх ланок педагогічного процесу, злиття освітньої і виховної роботи.

Вчителі та вихователі істотно перебудували навчально-виховну роботу в позаурочний час та реалізовують зміст виховання в різноманітних видах і формах діяльності школярів, зокрема: навчально-пізнавальній, трудовій, суспільно-гуманістичній, художньо-творчій, пошуково-дослідницькій, краєзнавчій, народознавчій, спортивно-оздоровчій, організаторській і т.д.

В ліцеї нагромаджено великий досвід по формуванню у дітей українського менталітету на основі відродження національних традицій українського народу, широкого використання ідей народної педагогіки і психології, практики виховання. У ліцеї у позаурочний час організована робота гуртків декоративно-прикладного мистецтва і народних ремесел, проводяться фестивалі народної творчості, фольклорні свята рідної мови, вечорниці, працюють гуртки.

У ліцеї проводиться цікава робота з інших пріоритетних напрямків: виховання загальнолюдської моралі, громадської і соціальної відповідальності, розвиток національно-правової свідомості, вироблення свідомого ставлення до праці, формування основ естетичної культури поведінки, змінюються їх переконання, прагнення, потреби, інтереси.

Піднесенню рівня та ефективності позаурочної навчально-виховної роботи у ліцеї сприяла курсова підготовка вихователів, самостійна їх робота в міжкурсовий період, та, безперечно, внутрішньошкільна методична робота, яка протягом останніх 10 років стала дещо змістовнішою і цілеспрямованішою.

Поряд з цим є ще недоліки: не всі вихователі добре знають та усвідомлюють мету та завдання виховання в національній школі, пріоритетні напрями його розвитку, специфічні завдання виховання в інтернатному закладі, мало надають допомоги в роботі по саморозвитку учнів, недостатньо, часто мало ефективно, проводять роботу по правовому вихованню, попередженню правопорушень. Багато вихователів ще не позбавились авторитарності та надмірної опіки в роботі з дітьми.

Відчувається значна роль кожного методичного об’єднання. Зокрема методичного об’єднання вихователів, і в роботі над загальношкільною проблемною  темою. А ця робота значна і вимагає здійснення двох основних завдань:

  • Забезпечити теоретичну підготовку вихователів з даної проблеми, домогтися того, щоб кожен з них зрозумів суть проблеми, знав, як вона висвітлюється в сучасній педагогічній літературі, досвід її розв’язання. Для цього методичне об’єднання організовує заслуховування та обговорення доповідей відповідного змісту, обговорення книг або статей, проводить семінарські заняття, на яких розглядаються складові частини проблемного питання, спрямовує самоосвіту своїх членів, щоб кожен з них до змісту своєї самостійної роботи обов’язково включав роботу і над загальношкільною проблемою.
  • Підготувати членів методичного об’єднання до практичного розв’язання проблеми у своїй роботі, озброїти їх новими вміннями та навичками. Виконанню цього завдання сприятиме пропаганда педагогічного досвіду шляхом проведення відкритих виховних заходів, взаємовідвідування, проведення практичних занять належного змісту.

Головною метою ліцею є становлення та розвиток життєвих компетентностей  вихованців, створення необхідних умов для розвитку та стимулювання їх навчально-пізнавальної, практичної та комунікативної діяльності, необхідної для формування, застосування та здобуття досвіду їх успішної подальшої адаптації у соціумі, реалізації життєвих навичок. Щоб правильно організувати таку роботу, педагоги повинні підвищувати свій професійний рівень, вдосконалюватись саме у цих напрямках. Вибір відповідних питань по самоосвіті, проблемних тем для дослідження, заслуховування на засіданнях методичних об’єднань буде сприяти удосконаленню педагогічної майстерності вихователів, зростанню їх творчої активності.

Для більшої оптимізації пропонуємо використовувати нестандартні форми методичної роботи. До них належать: педагогічні ігри (дидактичні, виховні, ділові, рольові); моделювання педагогічних ситуацій; олімпіади методичних інноваційних розробок уроків, виховних заходів, методичні «мости», літературні ярмарки педагогічних підручників, методичних рекомендацій, аукціон методичних розробок; конкурсні виставки методичних розробок (уроків, виховних заходів). Вони сприяють залученню педагогів до пошукової методичної роботи, розвитку уміння спілкуватись з колегами, учнями, батьками, сприяють попередженню конфліктів у педагогічних колективах.

Головне завдання методичної роботи – допомагати педагогу-вихователю в особистісно-професійному розвитку, створення умов для формування в нього здатності набувати нового досвіду на основі цілеспрямованого творчого та критичного мислення, визначення особистісних підходів, усвідомлення значущості нової педагогічної ідеї для вдосконалення власної педагогічної практики.

У 2022/2023 н. р. потрібно звернути особливу увагу на:

  • Удосконалення змісту діяльності методичного об’єднання виховате-лів1-4 класів, Школи вихователя;
  • Систему діагностування та аналізу професійних умінь і здібностей вихователів;
  • Використання інтерактивних форм проведення засідань методичних об’єднань.
  • Зважаючи на викладене вище педагогічному колективу у 2022/2023     н. р. спрямовувати свою діяльність на:
  • Забезпечення психолого-педагогічного супроводу методичної  роботи з педагогічними кадрами щодо організації виховного процесу у ліцеї;
  • Формування правової культури, толерантності, громадської позиції;
  • Формування національно-патріотичних цінностей особистості;
  • Підвищення компетентності батьків у патріотичному вихованні дітей, зміцненню взаємодії сім’ї, родини з ліцеєм
  • Здійснення превентивного виховання, спрямованого на запобігання насильства, алкоголізму, наркоманії, злочинності серед дітей та підлітків;Підготовку молоді до дорослого сімейного життя.

Цивільний захист

На виконання вимог Закону України “Про цивільну оборону України”, плану підготовки цивільної оборони на 2021 н.р. у Рава – Руському ліцеї проводилася відповідна робота.

Основні завдання щодо підготовки цивільного захисту (далі ЦЗ) на 2022р. закладом в цілому виконані.

Проводилося навчання керівного, особового складу невоєнізованих формувань, працівників ліцею  відповідно до Типової програми навчання працівників навчальних закладів у галузі, затвердженої наказом начальника штабу ЦЗ Державного секретаря Міністерства освіти і науки України від 17 січня 2002 р. № 28.

28 квітня 2022 року був проведений  онлайн День ЦЗ.

 В ході дня ЦЗ перевірено:

  • навички учнів грамотно і чітко діяти для захисту свого здоров'я та життя у надзвичайних ситуаціях;
  • формування та розвиток в учнів високих моральних та психологічних якостей: відваги, мужності, спритності, витримки, ініціативи.

До участі в дні ЦЗ було залучено:

  • командно-керівний склад ЦЗ;
  • особовий склад  невоєнізованих формувань ЦЗ;
  • учнів 5-11 класів.

Під час підготовчого періоду  були проведені заходи:

  • розроблено та доведено до виконання план підготовки та проведення Дня ЦЗ і план проведення Дня ЦЗ.
  • проведено тренування з невоєнізованими формуваннями ЦЗ;
  • проведено заняття з педагогічними працівниками, учнями за програмою ЦЗ.

Під час дня ЦЗ було проведено:

  • службову нараду за темою «Дії керівного складу в надзвичайних ситуаціях»

             -  дії учнів та педколективу за сигналами Увага всім!

  • підведені підсумки Дня ЦЗ

На відкритих уроках, в естафетах, вікторинах, випуску газет, листівок, практичних діях сан постів узяли участь 200 учнів закладу.                            

У 2022– 2023 н. р.

Рава – Руський ліцей працюватиме над проблемами:

навчальна проблема – «Вдосконалення освітнього процесу     шляхом диференціації навчання, впровадження нових педагогічних технологій, використання  інформаційно-компютерних технологій»;

виховна проблема – «Виховання національно свідомої, здатної критично мислити, всебічно розвиненої, комунікабельної, духовно багатої та фізично здорової особистості»

педагогічна проблема – «Забезпечення формування особистості учнів здатних інтегруватися в суспільство, розвивати їх творчі можливості та самовдосконалюватися».

методична проблема – «Розвиток творчої ініціативи вчителя та учня на основі інноваційних підходів до організації освітнього процесу».

З метою реалізації положень Конституції України, законодавчих актів України в галузі освіти визначені такі завдання:

Створити належні умови для адаптації до навчання в основній школі учням 5 кл.

Забезпечити подальший розвиток учнівського самоврядування, широкого залучення його до вирішення питань організації виховного процесу, розвитку громадянської активності, організації здорового способу життя;

Разом з органами внутрішніх справ, службою у справах неповнолітніх, місцевими піклувальними радами, сільськими радами, громадськістю здійснювати профілактичну роботу з неповнолітніми, схильними до бродяжництва та скоєння злочинів.

Здійснювати роботу щодо поліпшення умов виховання навчання та оздоровлення матеріального забезпечення та захисту прав дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Продовжувати вивчати та застосовувати елементи інноваційних технологій, інтерактивних методів навчання.

Забезпечити якісну підготовку та проведення ЗНО та підсумкових оцінювань випускників ліцею.

Упроваджувати допрофільну підготовку та навчання в основній та старшій школі, де передбачити психолого-педагогічне діагностування школярів, діагностику рівня навчальних досягнень учнів основної школи.

Діяльність практичного психолога.

  • Психологічна служба в системі освіти є складовою частиною державної системи охорони фізичного і психічного здоров’я молодих громадян України і діє з метою виявлення і створення оптимальних соціально – психологічних умов для розвитку особистості. Служба забезпечує своєчасне і систематичне вивчення психофізичного розвитку дитини, мотивів її поведінки і діяльності з урахуванням вікових, інтелектуальних, фізичних, статевих та інших індивідуальних особливостей, створення умов для саморозвитку та самовиховання, сприяє виконанню освітніх і виховних завдань навчальних закладів.  Психологічна служба у своїй діяльності керується Конституцією України, Декларацією прав людини, Конвенцією про права дитини, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Положенням про психологічну службу в системі освіти України.

         Основна мета психологічної служби: створення оптимальних умов для розвитку гармонійно розвиненої особистості, надання психологічної допомоги дітям, педагогам, вихователям та батькам.

         Основні завдання психологічної служби Рава – Руського ліцею:

  • сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей         на кожному віковому етапі, у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку;
  • забезпечення індивідуального підходу до кожної дитини на основі її психолого – педагогічного вивчення;
  • профілактика і корекція відхилень в інтелектуальному і особистісному розвитку дитини;
  • психологія розвитку творчих здібностей;
  • виявлення та усунення психологічних причин порушень міжособистісних відносин учнів з учителями, однолітками, батьками.
  • пропаганда здорового способу життя;
  • вести профорієнтаційну діяльність з учнями випускних класів;
  • реалізація державних та регіональних програм:
  • Державної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2021 року;
  •  Державної програми «Репродуктивне здоров’я нації» на період до 2021року;
  • Державної цільової соціальної програми «Протидія торгівлі людьми» на період до 2021 року;
  • «Зменшення шкідливого впливу тютюну на здоров’я населення»,
  • Національної компанії «Стоп насильству» на період до 2021 року;

Головні напрямки роботи практичного психолога:

  • Психодіагностична робота;
  • Консультаційна робота;
  • Корекційно – відновлювальна та розвивальна робота з учнями;
  • Психологічна просвіта;
  • Зв’язки з громадкістю;
  • За  2021 – 2022  навчальний рік було виконано таку роботу:

Проведена діагностична робота:

  • Діагностика самооцінки вольових якостей;
  • «Соціометрія» - визначення статусу учня в класі;
  • Методика «Графічний диктант» призначена для визначення вміння діяти за правилом;
  • Кінестетичний малюнок сім'ї;
  • Проективна методика «Неіснуюча тварина», «Дім – дерево – людина», «Кактус», «Три дерева», «Малюнок людини»;
  • Методика визначення показників та форм агресії у дітей А.Басса - А. Даркі;
  • Визначення рівня адаптації учня;
  • Визначення індивідуальних особливостей тривожності учнів;
  • Обстеження дітей за допомогою ДДО;
  • Визначення самооцінки за методикою «Сходинки»;
  • Визначення типу темпераменту за методикою А.Г.Айзенка;
  • Діагностика емоційного вигорання;
  • Діагностика психічних процесів школярів (пам'ять, увага, сприймання, мислення, уява);
  • Методика діагностики відхилень в інтелектуальному розвитку школярів;
  • Проведення анкетування на тему: «Булінг та його прояви у підлітковому віці.»
  • Анкетування на тему: «Розуміння про шлюб та сім'ю», «Вплив гуртків та позакласної роботи на художньо – естетичне виховання особистості», «Розуміння відповідальності за свої дії», «Визначення професійних планів та намірів», «Молодь і проблеми жорстокого поводження»,  «Вплив шкідливих звичок на здоров’я людини»,  «Визначення шкільної мотивації (за Н. Лускановою)».

Консультаційна робота:

  • Індивідуальні консультації батьків, вихователів, учнів. Надання рекомендацій за результатами дослідження, надання психологічної допомоги ВПО.

Проведена корекційно – відновлювальна та розвивальна робота:

  • Розвивальні ігри на вироблення конструктивних навиків спілкування;
  • Рухливі ігри для розминки та інтеграції групи;
  • Вправи на розвиток дрібної моторики рук та зорової координації;
  •  Розвивальні ігри та вправи  на розвиток психічних процесів у молодших школярів (увага, уява, мислення, пам'ять);
  • Корекційно – розвивальна програма для успішної адаптації «Я – п’ятикласник»;
  • Корекційно – розвивальна програма «Розвиток пізнавальних процесів»;
  • Корекційно – розвивальна програма «Розпочинаємо навчання з радістю»;
  •  Індивідуальна корекційно – розвивальна програма «Зниження агресії»;
  • Тренінг «Адаптація 10 класу», «Майбутня професія», «Згуртування колективу»
  • Тренінг – бесіда : «Формування позитивного мікроклімату в учнівському колективі.»

Проведено таку просвітницьку роботу  з  учнями:

  • Опитування на тему: «Що ми знаємо про СНІД»;
  • Виховні години: «Ми за здоровий спосіб життя», «Скажемо насильству ні!»,  «Культура поведінки», «Шкідливі звички», «Профілактика злочинності та правопорушень серед учнів», «Особливості вікових періодів».
  • Бесіда на тему: «Розуміння відповідальності за свої дії», «Поговоримо відверто», «Вплив комп’ютера на дітей», «Обережно комп’ютерна залежність», «Вибір професії», «Профілактика шкідливих звичок в молодіжному середовищі», «Вплив особливостей темпераменту на поведінку людей», «бесіди щодо попередження та запобігання булінгу у школі,» «Нахили та здібності учнів, надання рекомендацій щодо обрання професії», «Запобігання торгівлі людьми».тренінг з виховтелями на тему :»Збереження психічного здоровя «.

Відвідування учнів вдома:

  • відвідування сімей та складання акту обстеження житлово – побутових умов проживання дітей;
  • співпраця з органами кримінальної міліції, центрами соціальних служб для дітей, сім'ї та молоді, з медичними працівниками для профілактики та збереження здоров’я.

На наступний 2022 – 2023  навчальний рік заплановано такі напрямки роботи:

  • Визначення  психологічної готовності майбутніх першокласників;
  • Вивчення адаптації першокласників, до школи та вивчення причин дезадаптації;
  • Вивчення адаптації п’ятикласників та десятикласників до навчання у школі.
  • Визначення тривожності;
  • Визначення статусу учня в класному колективі;
  • Діагностика розвитку пізнавальних процесів учнів;
  • Визначення рівня розумового розвитку;
  • Визначення темпераменту, характеру, стилю поводження в конфліктних ситуаціях;
  • Первинна діагностика для виявлення дітей «групи ризику»;
  • Особливості адаптації учнів 5 – х класів до нових умов навчання;
  • Формування навичок здорового способу життя в учнів;
  • Індивідуальне консультування педагогів та батьків, учнів;
  • Проведення корекційно  - відновлювальної  та розвивальної роботи;
  • Відвідування учнів в дома, бесіди з батьками;
  • Психологічна просвіта;
  • Проведення занять та бесід щодо попередження та запобігання булінгу у школі.
  • Дослідження типів характеру та темпераменту дітей «групи ризику»;
  • Особливості адаптації учнів 10 – х класів, визначення статусу учня в класі;
  • Профорієнтаційна діяльність: визначення нахилів та здібностей до певного виду діяльності, надання рекомендацій, психологічна підготовка до ЗНО;
  • Індивідуальне консультування дітей «групи ризику», дітей трудових мігрантів, дітей – сиріт,
  • Складання індивідуальних  психологічних карток учнів;
  • Складання планів для індивідуальної роботи з учнями.
  • Психологічна підтримка дітей, підлітків, людей переселенців в Україні  під час війни.

                                                 Робота соціального педагога.

В умовах війни в системі освіти, основним є питання психологічної підтримки

і особистісно орієнтований підхід до кожного учасника освітнього процесу, значно підвищилася роль і відповідальність психологічної служби ліцею. Водночас її діяльність набуває нових рис. І природно, що кожний із нас намагається побудувати свою роботу відповідно до нових вимог. А це означає, що має бути засвоєна ціла низка нових методичних рішень. Зокрема варто приділити необхідну професійну увагу кожному здобувачеві, визначити зміст, форму роботи, орієнтованої на психічний стан дитини з урахуванням її унікальності та самобутності. Здійснювати співробітництво з учителем і батьками, щоб, з одного боку, відповідно впливати на умови навчання дитини з урахуванням її особливостей і можливих перспектив, а з іншого – контролю емоційного стану.

До складу психологічної служби Рава-Руського ліцею входить Буз О.Я., яка працює на посаді практичного психолога  та Лещишин Г.І.,яка працює на посаді

соціального педагога .

Планування роботи соціального педагога здійснюється на підставі наказу МОН №509 від 22 травня 2018 р. «Положення про психологічну службу у системі освіти України», листа МОН  від від 02.08.2022 № 1/8794-22 «Про пріоритетні напрями роботи психологічної служби у системі освіти на 2022-2023 н.р.»; Лист МОН «Деякі питання організації і виховного процесу у 2021/2022 н.р. щодо формування в дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок»; Лист МОН від 18.05.2018 № 1/11-5480 «Методичні рекомендації щодо запобігання та протидії насильству»; Лист МОН від 24.07.2019 №1/9-477 «Про типову документацію працівників психологічної служби у системі освіти України»; Наказ МОН №864 від 28.12.2006 «Про планування діяльності та ведення документації соціальним педагогом у роботі з дітьми-інвалідами у системі Міністерства освіти України»; Закон «Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю»; Закон «Про соціальні послуги», наказу №609 від 08 червня 2018 р. «Про затвердження примірного положення про команду психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами в закладі загальної середньої та дошкільної освіти»; Лист МОН від 29.01.2019 №1/11-881 «Про затвердження плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу(цькуванню) в закладах освіти та порядку реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти»; Закон України від 7 січня 2018 р. «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

     У своїй діяльності психологічна служба керується Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Про забезпечення організаційно- правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», «Про протидію торгівлі людьми», Конституцією України, Загальною декларацією прав людини, Конвенцією ООН про права дитини, Етичним кодексом та іншими документами.

        Робота соціальної педагога Рава-Руського ліцею була спланована відповідно до чинного законодавства України, рекомендаціями МОН України і спрямована на реалізацію проблеми ліцею “Вдосконалення овітнього процесу шляхом диференціації навчання, впровадження нових педагогічних технологій. Виховання національно свідомої, всебічно розвиненої, духовно багатої особистості .” Соціально-педагогічна діяльність ліцею проводилася відповідно до плану роботи соціального педагога на 2021/2022 н. р. за такими основними напрямками: діагностичним, прогностичним, консультаційним, захисним, профілактичним, соціально-перетворювальним та організаційним.

Аналізуючи дані, отримані під час діагностики, систематично оновлювалися банки даних здобувачів, які потребують уваги з боку соціального педагога, практичного психолога та інших педагогічних працівників, на кінець навчального року було виявлено такі категорій дітей, а саме:  дітей-сиріт, які перебувають під опікою  – 1; здобувачів з інвалідністю –  10;  здобувачів з неповних сімей – 70; здобувачів з багатодітних сімей – 116; здобувачів, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС – 2; здобувачів, які опинилися у складних життєвих обставинах –3; здобувачів з малозабезпечених  сімей – 41; здобувачів, які перебувають на посиленому психолого-педагогічного супроводі  –0 ; здобувачів , батьки яких є учасниками АТО/УБД – 33; здобувачів ВПО – 8.

Проведено соціальну паспортизацію ліцею на основі соціальних паспортів  класів. На дану категорію здобувачів та сімей заведено відповідну документацію. Здобувачі, які опинилися у складних життєвих обставинах та діти-сироти перебувають під патронажем соціального педагога. ІЗ здобувачами цієї категорії цілеспрямовано проводилася робота згідно з чинним законодавством України та планом роботи школи, а саме:

 - за потреби проводилось обстеження житлово-побутових умов проживання здобувачів, які опинилися у СЖО, спільно із працівниками місцевої служби у справах дітей;

 - складено відповідні акти обстеження;

 - консультування батьків, опікунів та піклувальників з питань оздоровлення підопічних дітей, їх навчання та виховання;

 - постійно проводилось консультування здобувачів  з різних проблем;

 - забезпечено супровід при вступі у навчальні заклади випускникам з числа дітей-сиріт та здобувачів, які опинилися у складних життєвих обставинах. Здобувачі цієї категорії продовжують навчання у Рава-Руському  професійному ліцеї. До роботи з вищезазначеними сім’ями та дітьми залучаються педпрацівники, практичний психолог, батьківський комітет, працівники СуСД, ЦСССДМ, працівники ювенальної превенції, органи місцевого самоврядування.

Для здобувачів ліцею, з метою профілактики правопорушень, запобігання жорстокому поводженню з дітьми, протидії торгівлі людьми та проведення соціально-педагогічної роботи з дітьми трудових мігрантів, пропаганди здорового способу життя і профілактики ВІЛ/СНІДу було проведено ряд бесід, годин спілкування, тренінгів. А саме: уроки «Особиста цінність і безпека», «Розкажи дорослому, якому довіряєш», «Туберкульоз – хвороба чи вірус?», «Небезпека, яка може торкнутися кожного», «Шкідливі звички. Правда про електронні сигарети», відеолекторій «Правда про наркотики», «Здоров’я в нашому житті», «Конвенція ООН про права дітей в малюнках», зустріч учнів з працівниками ювенальної превенції «Закон у моєму житті», «СТОП-Булінг в учнівському середовищ!і», зустріч з ГО «Осоння» на тему «Запобігання домашнього насильства».  Діалог «СНІД – хвороба чи вірус?», відеолекторій «Правда про ВІЛ-інфекцію»; тренінги з розвитку навичок успішного спілкування та здорового способу життя серед учнів середніх класів за програмою «Рівний – рівному», «Учням про вибір професії», «Що потрібно знати при влаштуванні на роботу», зустрічі учнів з представниками навчальних закладів з метою профорієнтації молоді, через карантин та військовий стан частково відвідано День відкритих дверей у Рава – Руському професійному ліцеї, але відбулася зустріч з працівниками профліцею; перегляд відеофільмів «Життя на продаж» та «Станція призначення – життя», бесіди «Біле рабство в сучасному світі», «Поради молоді, яка їде за кордон», диспут «Живи вільно», он-лайн квест «Як не стати жертвою торгівлі людьми», «Запобігання насилля над жінками», «Підліткам про працю»; оформлено інформаційні стенди «Право знати», «Скажи насильству – Ні!», «Робота за кордоном: порадник для молоді», «Обережно! Булінг», «Світ без насильства»; бесіди з профілактики правопорушень «Навчання – твоє право і обов’язок», «Правопорушення та юридична відповідальність», заняття «Закон суворий, але – це закон», «Знаю права- змінюю світ!», тренінги «Навчаємось спілкуванню», «Формування навичок спілкування, поведінки у конфліктних ситуаціях та зниження агресивності»; робота з формування навичок здорового способу життя «Учням про шкідливі звички», «Підлітки і алкоголь», проведення занять учнями-інструкторами за програмою «Рівний-рівному», година спілкування «Портрет людини, яка має шкідливі звички»; з метою запобігання насильству в учнівському середовищі – тренінги «Ми проти насильства», «Шляхи подолання конфліктних ситуацій», діалог «Жорстока поведінка в учнівському середовищі», «Конфлікт у школі: погляд зі сторони», уроки «Особиста цінність та безпека». Проведено ряд просвітницьких заходів з метою формування гендерної культури вихованців та учнів. Особливий акцент було відведено висвітленню теми насилля у загальношкільній акції «16 Днів проти насильства». Протягом навчального року сплановано і проведено ряд інтерактивних занять щодо ознайомлення здобувачів з поняттями булінгу, кібербезпеки та запобігання сексуального насильства. Здобувачі мали змогу переглянути відеоролики з Ніком Вуйчичем, заняття, запропоновані до Дня безпечного Інтернету: «Я знаю, як спілкуватися в інтернеті», «Булінг в школі та як з ним боротися», «Інтимне селфі – жарт чи небезпека», перегляд серіалу «Кібербулінг»

 Просвіта батьків відбувалася на зборах, індивідуальних та групових консультаціях, де було розглянуто такі питання: «Умови адаптації учнів до навчання на різних вікових етапах», «Як розмовляти з дітьми про шкідливі звички та наркотичні речовини», «Професійний вибір дітей – запорука успіху в майбутньому», «Оздоровлення дітей пільгових категорій», «Соціальне забезпечення багатодітних та малозабезпечених сімей, дітей з інвалідністю», «Поговоримо про булінг»,  «Основи батьківської компетентності», «Насильство та конфлікти  в сім’ї-стратегії подолання», «Захист прав та інтересів дітей. Безпечний інтернет. Дозвілля», «Відповідальне батьківство», «Торгівля людьми: погляд на проблему» та інші. Ознайомлено батьків та опікунів зі змістом документів, які регулюють відповідальність батьків за виховання та розвиток своїх дітей.

Просвітницька та методична допомога педагогам надається на педрадах, методоб’єднаннях вихователів, засіданнях Ради профілактики правопорушень, під час індивідуальних звернень з різних соціально-педагогічних проблем. На засідання Ради профілактик правопорушень запрошувалися батьки здобувачівів, поведінка яких не відповідає нормі, до співпраці залучалися працівники суміжних служб. Засідання проводились за окремим планом. Зокрема, протягом року було розкрито такі теми: «Соціальний захист здобувачів пільгових категорій», «Особливості роботи з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах», «Дії педагогів у випадку виявлення будь-яких форм насилля щодо учнів», «Робота із здобувачами, які мають ознаки дезадаптації або виховуються у кризових сім’ях». На методоб’єднанні вихователів було проведено тренінг на тему: «Формування відповідальної поведінки. Запобігання булінгу в учнівському колективі», воркшоп «Збереження психічного та фізичного здоров’я педагога як умова ефективної професійної діяльності»; розглянуто питання «Запобігання торгівлі людьми та гендерної рівності учасників навчально-виховного процесу»,  «Запобігання дитячій бездоглядності, попередження нещасних випадків серед дітей, суїцидів серед учнів, способів виходу із стресових ситуацій та захисту прав дітей», «Методичні рекомендації із запобігання булінгу серед учнів». На засіданні педагогічної ради висвітлено питання «Про забезпечення правового захисту дітей школи та запобігання жорстокого поводження з учнями», «Протидія домашньому насильству стосовно дітей», «Запобігання булінгу серед учнів. Відповідальність учасників навчально-виховного процесу». Також для педагогів проведено два тренінги «Стрес.Способи подолання», « Запобігання емоційного вигорання в умовах війни ».

      Протягом навчального року соціальним педагогом було налагоджено співпрацю із Education USA та створено клуб Teens Skills-up! За цей час, учасники отримали нові зв’язки, зміцнили своїй м’які навички та стали на крок більш готовими до змін, що цей світ може запрезентувати. Ми віримо в кожного з них та щиро раді, що саме вони стали учасниками цієї програми. 

       Окрім цього, Лещишин Г.І., сертифікований арттерапевт – постійно підвищує свій професійний рівень та втілює здобуті знання у практику. Так з початком війни нею було створено та організовано роботу Волонтерського Центру арттерапії для осіб, які постраждали від війни. Також, було взято участь у проєкті дитячі точки “Спільно” від ЮНІСЕФ у партнерстві з Українською освітньою платоформою:  Спільно з Центром арттерапії, соціальний педагог проводила для дітей уроки неформальної освіти.  Центр успішно проводив заняття протягом всього літа.

         Одним з найважливіших видів діяльності соціального педагога є індивідуальна робота із здобувачами та соціально-педагогічний патронаж сімей, які потребують особливої педагогічної уваги. Такі сім’ї відвідано за місцем проживання разом з  працівниками служби у справах дітей. За результатами обстеження були складені акти обстеження житлово-побутових умов, в яких проживають діти. З усіма учасниками навчально-виховного процесу проводиться консультаційна робота за зверненнями. Більше звертаються здобувачі та педагоги, менше батьки.

Протягом навчального року соціальний педагог брала  участь в обласних семінарах, вебінарах практичних психологів та соціальних педагогів.  Також була учасником  міжнародних  конференцій, семінарів, зокрема, стосовно роботи з дітьми з особливими освітніми потребами та інклюзивного навчання, запобігання насильства, роботи з залежністю та співзалежністю, проведення занять з арт-терапії.

У зв’язку з карантином та війною,назріло питання переведенням здобувачів на  дистанційне навчання, необхідно було змінити формат роботи. Оскільки здобувачі повернулись у сімї, де батьки не були зовсім готові до надання дітям усіх необхідних умов для навчання та виховання. Спільно з класними керівниками, вихователями, медсестрою та адміністрацією ліцею проводились постійні он-лайн консультації та педагогічна підтримка дітей та їх батьків. Було розглянуто наступні теми: «Дитячі тривоги і страхи під час пандемії», «Управління стресом. Як допомогти дитині, яка перебуває в стресі», «Карантин, заборони, діти, залишайся вдома!», «Життя і навчання під час військового стану», «Кібербулінг. Безпека дітей в інтернеті», «Як допомогти дитині опанувати емоції», «Як краще провести час вдома з дитиною?», «Запобігання домашнього насильства» «Поради щодо подолання стресу вдома та дії, які потрібно вжити якщо ви або члени вашої родини зазнали насильства » тощо. Також необхідну допомогу було надано педагогам, а саме: «Допомога дітям, які опинилися у СЖО», «Профілактика стресів», «Психолог про техніки самодопомоги при стресі », «Алгоритм дистанційного консультування сімей», «Військовий стан. Як зберегти здоровий глузд», «Як безпечно допомогати сімям під час війни», “Ізоляція на самоті: правила самодопомоги».

Соціальний педагог бере участь у реалізації національних, державних та регіональних програм, програми «Сприяння просвітницькій роботі «Рівний-рівному» серед молоді України щодо здорового способу життя» та «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція». Також у своїй діяльності керуватиметься листом МОН від від 02.08.2022 № 1/8794-22  « Про пріоритетні напрями роботи психологічної служби у системі освіти на 2022/2023 н.р.».

  Проблема, над якою працюватиме соціальний педагог у 2022/2023 н.р. – «Формування позитивного мікроклімату в учнівському середовищі із застосуванням методів арттерапії».

       Мета: координація дій з адміністрацією та педагогічним колективом і батьківською та учнівською громадськістю в системі особистісно-орієнтованого навчання та виховання; збереження і зміцнення психічного, фізичного здоров’я та соціального благополуччя всіх учасників освітнього процесу

       Завдання:

- забезпечення, збереження і зміцнення фізичного, психологічного,

соціального, морального здоровя особистості;

- формування моральної свідомості, моральних якостей, соціально

значущих орієнтацій і установок у життєвому самовизначенні і

моральної поведінки;

- створення сприятливих умов у мікросоціумі для розвитку здібностей

та реалізації можливостей людини, його позитивного потенціалу в

соціально корисних сферах життєдіяльності, попередження

невизначених ситуацій в особистісному розвитку;

- надання комплексної соціально-психолого-педагогічної допомоги і

підтримки;

- створення комфортного, гуманізованого виховного простору в

мікросоціумі.

- профілактика дезадаптації учнів під час переходу з початкової до

середньої, з середньої до старшої ланок школи;

- психологічне забезпечення превентивно-профілактичної роботи з

дітьми «групи ризику»;

- психолого-педагогічна підтримка обдарованих здобувачів;

- виявлення та супровід здобувачів з особливими освітніми потребами;

-педагогічний професійного  самовизначення ;

- психологічне забезпечення професійної діяльності педагогів;

- психологічний супровід освітнього процесу в НУШ;

- психолого-педагогічна підготовка учнів до ДПА та ЗНО.

- підтримка усі учасників навчального закладу в період воєнних дій в Україні.

        Активна співпраця соціального педагога з установами соціального, педагогічного, медичного та соціального спрямування:

-  служба у справах дітей;

-  центр соціальних служб для сімї, дітей та молоді;

-  ювенальна превенція;

-  центр зайнятості, пенсійний фонд, служба соціального захисту;

-  благодійні фонди, громадські організації;

-  органи місцевого самоврядування

    Впроваджувати державні, національні, регіональні програми.

Підсумки  роботи педагога-організатора за 2021– 2022 навчальний рік

     Виховання - це цілеспрямоване керування процесом розвитку особистості, соціальне організована діяльність з формування й розвитку свідомості та самосвідомості дитини, формування моральної позиції та її закріплення в поводженні. Кожна дитина – неповторна наділена від природи унікальними здібностями , талантами та можливостями. Зміст виховання вибудовується на основі базових духовних цінностей моралі (етики), що включає в себе чесність, справедливість, людяність. Поведінка дитини зумовлена сформованістю основних ставлень до:  оточуючих, оточуючого середовища, знань, процесу пізнання, суспільства, праці, прекрасного, себе самого.

      В минулому навчальному році педагогічний колектив школи намагався створити простір для самореалізації дитини як свідомого громадянина демократичного суспільства, патріота своєї держави. Для досягнення цієї мети в школі використовувались різноманітні форми і методи роботи, утвердження цінностей особистості дитини та індивідуальний підхід у навчанні та вихованні здобувачів освіти. Усі заходи спрямовані на виховання всебічно розвиненої особистості, формування інтелектуального та морального потенціалу здобувачів освіти, забезпечення знань про навколишнє середовище, спонукання до творчої діяльності, самопізнання та розвитку.   Освітній процес спрямований на виховання свідомого громадянина України, формування особистості здобувача освіти , виховання поваги до людей, національних та духовних цінностей України, дбайливого ставлення до навколишнього середовища, любові до праці та навчання, почуття дбайливого господаря своєї школи, бережливого ставлення до шкільного майна.  Одним з напрямків роботи педагога-організатора це співпраця з дитячими та молодіжними організаціями, а саме  «Просвіта», «Пласт» , «Промінь любові» .

     Навчальний рік починається місячником безпеки руху «Увага! Діти на дорозі!» під час якого було проведено відкрите заняття «Вивчай і пам’ятай правила вуличного руху».  Під керівництвом здобувачів освіти 8 класів був проведений квест для здобувачів оствіти 5-6 класів до місячника «Увага! Діти на дорозі».  На високому рівні проводимо заходи по правовому вихованні до тижня права між здобувачами освіти 9-10 класів на платформі Кахот була проведена інтерактивна гра на правову тематику. Також здобувачі освіти  6 кл. взяли участь у Всеукраїнському конкурсі читців поезіі із захисту прав дитини. Співпрацюючи з прикордонним відділом Рава-Руська інспектори провели профорієнтаційну роботу із здобувачами освіти, провели лекторій по запобіганню боулінгу.

 Виховуючи національно-патріотичні та морально-етичні почуття у школі проведено ряд заходів:  літературна година про життя вояків  УПА, парад патріотичної пісні до Дня українського козацтва, конкурс читців до Дня Захисника України, виставка творчих робіт до дня писемності та загальношкільна акція «Дім рідної мови», між учнями 9-10 класів була проведена інтерактивна гра-вікторина на платформі Кахот, Ця гра проста для сприйняття, має чіткі правила та неважкі умови проведення: наявність Інтернету, комп’ютерного класу чи гаджетів у дітей. Проведена гра до Дня писемності виховує любов до рідної мови та історії свого народу. У найбільш цікавій для здобувачів освіти формі гри вони невимушено запам’ятовують цікаві факти з історії писемності та мови . «Волі народної дзвін» - до дня пам’яті Героїв Крут , відзначення Дня гідності та свободи  урочисті заходи за участі громади міста та учасників АТО біля банера «Небесній Сотні» на території школи, усний журнал «Історичні наслідки Голодомору  в Україні в 1932 – 1933 рр.» , проведена акція «Незабудки пам’яті», інформаційне заняття до Дня соборності України, конкурс читців до  міжнародного дня рідної мови присвячений вшануванню пам’яті Небесної сотні, інтерактивну гру на платформі Кахот між учнями 9 класів , акції по допомозі воїнам АТО.    Традиційним є проведення Всесвітнього дня туриста,   Андріївського ярмарку на якому здобувачі освіти продемонстрували свої таланти і реалізували  вироби виготовлені власноруч, та смаколиками поділилися з літніми людьми які проживають у Рава-Руському хоспісі. Завітали у паліативне відділення Рава-Руської лікарні з подарунками до св.. Миколая, учні сувеніри виготовили власноруч. З Різдвом привітали прикордонників Рава-Руського прикордонного відділу та мешканців паліативного відділення. Тісна співпраця з міським Народним домом в організації та проведенні різнопланових заходів. Міською бібліотекою , це конференції за участю письменників, священиків, учасників АТО, громадськості.

          Пропагуючи здоровий спосіб життя проводимо заходи різноманітних форм – вікторини, конкурси малюнків, анкетування, лекторії. У  школі здобувачі освіти мають змогу займатися на  спортивному майданчику з штучним покриттям.

    Освітній простір   для самореалізації здобувача освіти як впевненого в собі та вільного громадянина демократичного суспільства формується в організації учнівського самоврядування. Втілюючи програму Нової школи здобувачі освіти  ліцею беруть активну участь у різноманітних конкурсах проектів . Голова учнівської ради взяла участь у звітно-виборчій конференції обласного учнівського парламенту. Карантин вніс свої корективи в освітній процес кожного, але здобувач освіти беруть активну участь у різних дистанційних формах роботи. Під керівництвом педагога-організатора була створена команда з 5-7 класників яка впродовж двох місяців була учасником Міжнародного проекту Creativ Camp: Ми з України. Це був неймовірний час, насичений творчістю, спілкуванням, взаємною підтримкою, новими думками і знаннями.     Активна робота на районному рівні із учнівським самоврядуванням у сфері лідерства та профорієнтації.  Це конференції, зустрічі – діалоги з успішними молодими людьми. Щорічно лідери учнівського самоврядування організовують і проводять вечори відпочинку, здійснюють контроль за чергуванням в ліцеї, рейди перевірки збереження шкільного майна, відвідування здобувачами освіти уроків та самопідготовок, залучення здобувачів освіти до гурткової роботи, участь на засіданнях ради профілактики.     В ліцеї проводяться виставки   творів, малюнків, плакатів, проходять конкурси на краще читання поезій Т. Шевченка .  Результатом  роботи є  участь здобувачів освіти в районних та обласних конкурсах та фестивалях.  Конкурс в рамках фестивалю «Таланти ,твої Україно».   

Цілі та завдання діяльності педагога організатора

на 2022 – 2023 навчальний рік

У вихованні все головне: і урок, і розвиток різнобічних інтересів поза уроком, і взаємовідносини вихованців у колективі. Навчити підлітків, юнаків та дівчат виховувати самих себе – це одна з вершин майстерності і

мистецтва в педагогіці… Вихованець стає громадянином тільки тоді,  коли він живе  долею Вітчизни…

                В.Сухомлинський

        У 2021-2022 н.р. в ліцеї було створено максимально сприятливі умови для розвитку та формування особистісних здібностей кожної дитини в умовах пандемії. Реалізація основних завдань і принципів виховання здійснювалась шляхом планової організації органів учнівського самоврядування з урахуванням всіх рекомендацій та наказів МОН під час карантину та військового стану.

     Головним завданням освітнього процесу ліцею  на 2021 – 2022  н. р.  спрямовувати свою роботу  на  впровадження концепції Нової української школи : «Зміст освіти та її методика мають бути наближені до практики. Менше теорії, а більше практичного застосування в житті». Місія Нової української школи  - допомогти розкрити здібності, таланти і можливості кожної дитини на основі партнерства між учителем, здобувачем освіти , батьками. Виховання всебічно розвиненої особистості,  свідомого патріота держави, формування інтелектуального потенціалу підростаючого покоління, зміцнення культури поведінки, дотримання правил для учнів, якісне виконання учнівських доручень, збільшення заходів по охороні здоров’я та спортивно – масовій роботі. Діти повинні бути активними учасниками освітнього процесу, а відтак,  зможуть проявити себе у колективному пошуку, авторському проекті, розкритті власної позиції, вчитися разом в житті бути людьми. Українську економіку вперед у ХХІ століття поведуть українці всебічно розвинені, відповідальні громадяни і патріоти здатні до інновацій. Виховні заходи із використанням інтерактивних технологій цікаві здобувачам освіти, бо відповідають сучасним запитам молодого покоління. Така робота є цікавою, захопливою, здобувачі освіти вчаться конкурувати між собою, формуючи підприємливу та культурну компетенцію.

                Виховання  почуття громадянського обов’язку перед батьками, вчителями, Батьківщиною, повагу до символів Української держави, ознайомлення  здобувачів освіти з героїчними сторінками історії нашого народу, розвивати прагнення бути патріотом України, залучання до волонтерської діяльності, формування  художньо-естетичної  освіченості  здобувачів освіти на засадах національних традицій, звичаїв та обрядів свого народу – основа  утвердження принципів загальнолюдської моралі.

         Виховання  свідомої дисципліни  та правової  культури шляхом  залучення до активної роботи в органах учнівського самоврядування, сприяння  розвитку організаторських здібностей здобувачів освіти, формування у підростаючого покоління  поваги до законів, прав, основних свобод людини. 

            Виховання  почуття любові і відповідальності за природу як національне багатство, формування  дбайливого  ставлення до навколишнього середовища.

       Активізувати пізнавальну діяльність здобувачів освіти через проведення вікторин,  започаткована робота інтелектуального клубу серед школярів «Що? Де? Коли?», конкурсно-розважальних програм, спортивних ігор та естафет.  Пропагувати  здоровий  спосіб  життя серед здобувачів освіти  ліцею. Підвищувати   рівень інтелекту з допомогою читання художньої  літератури, оформлення шкільних виставок (малюнків, творів, виробів «Своїми руками»). 

      Метою   своєї  роботи  ставлю ведення  здобувачів освіти у світ  знань, залучення  до художньої  самодіяльності, допомога  у  вирішенні  питання вибору майбутньої сфери навчання та  підготовка до активної діяльності у суспільному житті.

Важливим аспектом у плануванні є впровадження програми «Лідер у мені». Слідкувати за тим, щоб діти дотримувалися правил і обов’язків внутрішньо шкільного статуту. Активно брати  участь у роботі учнівського самоврядування (класного і шкільного).  Співпрацювати з обласним  учнівським  парламентом. Брати участь у форумі молодіжних ініціатив та проектів. Які дозволяють засвоїти зміст і набути компетентності для життя. Допомагати  при вирішенні поточних проблем ліцею. Зацікавлювати  досягненнями та потребами здобувача освіти, які проявляються в: участі у різноманітних формах зустрічі, які організовує  адміністрація ліцею за розробленим календарем шкільного року; систематично співпрацювати  з класними керівниками з метою реалізації освітнього процесу. Врахування учнівських  проблем, розуміння і толерантності педагогів, організації  гуртків за інтересами і додаткових занять, організація дозвілля здобувачів освіти під час канікул, вільного доступу до ТЗН  і організації  колективних творчих справ.

Очікуваний результат своєї роботи:

Виховання зразкових міжособистісних стосунків.

Навчити здобувачів освіти мислити, бути самостійними при пошуку інформації.

Якнайкращої підготовки до майбутнього продовження навчання.

Розвитку індивідуальних здібностей і талантів. Сформованого  естетичного ідеалу, розвитку  естетичних смаків.

Профілактики від різних видів залежності та проблем, пов’язаних з періодом дозрівання.

Використання виховних можливостей  дитячих  і  молодіжних громадських організацій як центрів самореалізації особистості.

Утвердження у свідомості здобувачів освіти християнських чеснот.

Забезпечення фізичного, інтелектуального розвитку здобувачів освіти.

Ефективне використання національних традицій, сучасного педагогічного досвіду.

Основні напрямки роботи педагога-організатора

1. Координація діяльності дитячих громадських організацій та учнівського самоврядування. 

2. Організація соціальної та педагогічної допомоги здобувачам освіти та сім’ям, що потребують особливої уваги.

3. Організація клубної та гурткової роботи. Залучення здобувачів освіти до гурткової роботи, особливо тих, які схильні до правопорушень.

4. Організація відпочинку в літній та канікулярний час. Участь у заходах до дня захисту дітей, зимовому фольклорі, Дня Незалежності, Дня Конституції.

5. Організація та проведення масових свят. Всесвітнього дня туриста, Покрови – свята українського козацтва, День Св. Миколая, Новий Рік, День Св.Валентина, ярмарку дитячих талантів, акцій, проектній діяльності.

6. Взаємозв’язок з педагогічним колективом, самоосвітня діяльність. Співпраця з адміністрацією ліцею,  вчителями консультантами, класними керівниками.

7. Організація діяльності здобувачів освіти за місцем проживання та забезпечення взаємозв’язку з позашкільними закладами та громадськістю. Залучення здобувачів освіти у гуртки міського будинку творчості, спортивні секції. Участь у міських заходах.

 8. Співпраця з прикордонним відділом ім.. Ф. Моріна,  благодійним фондом «Промінь любові», Народним домом міста, з  міським будинком дитячої та юнацької творчості.

9. Організація діяльності молодших школярів. Проведення пізнавальних, інтелектуальних, творчих та спортивних ігор з молодшими школярами за участю учнівського самоврядування.

Вивчення стану та ефективності виховного процесу в учнівському колективі

Лише реальні справи складають для здобувачів освіти творче поле життєдіяльності. Щоб краще впізнати кожного здобувача освіти потрібно давати дітям більше вільного вибору, довіряти їм у  виконанні дорученої справи. Тільки в спілкуванні з дітьми можна виявити коло їхніх інтересів, тоді здобувачі освіти будуть не тільки учасниками даного заходу, а й співавторами проекту, сценарію. Діти завжди хочуть проявити себе в ролі лідера, організатора, але при цьому потрібно скеровувати їх у правильному напрямку.  В наступному навчальному році ми продовжимо роботу школи лідерів , яка буде будуватися за програмою «Лідер у мені». Структура Нової української школи дозволяє добре засвоїти новий зміст і набути компетентності для життя.

       Шкільний колектив  працює як одна команда. В центрі освітнього процесу стоїть директор ліцею, заступник директора ліцею з виховної роботи, педагог-організатор, шкільний бібліотекар, класні керівники, вихователі, учнівське самоврядування, батьківський комітет.

       В кінцевому результаті здобувачі освіти на власному досвіді оцінюють виконання поставленого завдання, у випадку невиконання запланованого заходу вчаться аналізувати заплановане, критично відносяться до проявів лінощів чи безвідповідальності своїх ровесників, переглядають мету даної справи, колективне обговорення завершеної справи. 

    Важливо емоційно налаштувати дітей та переконати у важливості виконання даного доручення, щоб здобувачі освіти були  зацікавлені у результаті та обов’язково відчули радість успіху. В цьому допомагає підтримка та віра педагогів наставників -наставників у своїх здобувачах освіти, спільна наполеглива праця та досягнення поставленої мети.

Робота бібліотеки

У відповідності до “Положення про бібліотеку загальноосвітнього навчального закладу”, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України від 14.05.1999р. № 139, основними функціями бібліотеки є загальноосвітня, виховна, інформаційна, економічна та культурно-просвітницька.

Бібліотека є структурним підрозділом ліцею, її діяльність спрямована на виконання загальної мети, що зафіксована в Законі України “Про загальну середню освіту”, - забезпечення всебічного розвитку особистості шляхом навчання та виховання, які ґрунтуються на загальнолюдських цінностях та принципах науковості, полі культурності, світського характеру освіти, системності, інтегрованості, єдності навчання і виховання.

Робота з читачами щодо формування

 і задоволення їхніх читацьких потреб

№з\п

Зміст роботи

Термін

Відповідальний

1

Записати до бібліотеки першокласників

Лютий березень

Подолець Н.В.

2

Провести перереєстрацію читачів бібліотеки

Протягом року

Подолець Н.В.

3

Проводити з читачами бесіди про правила користування бібліотекою

Протягом року

Подолець Н.В.

4

Організувати екскурсії до шкільної бібліотеки для першокласників

Листопад

Подолець Н.В.

5

Проводити роботу з ліквідації заборгованості читачів

Протягом року

Подолець Н.В.

Індивідуальна робота з читачами

№з\п

Зміст роботи

Термін

Відповідальний

1

Проводити індивідуальне консультування читачів при виборі книги: -бесіди про прочитане;

- індивідуальні консультації біля книжкових виставок

Протягом року

Подолець Н.В.

2

Провести групові та індивідуальні аналізи читацьких інтересів 5-х класів

Січень,

Подолець Н.В.

3

Групове консультування читачів з уже сформованим інтересом при виборі книги

Жовтень,

Лютий,

Подолець Н.В.

4

Оформити виставку формулярів кращих читачів

Березень

Подолець Н.В.

Взаємодія шкільної бібліотеки з педагогічними працівниками

№зп

Зміст роботи

Термін

Відповідальний

1

Інформаційне забезпечення вчителів новинками літератури, які надійшли до шкільної бібліотеки

Протягом року

Подолець Н.В.

2

Випуск інформаційних списків літератури за темами: . “Удосконалення системи виховної роботи через розвиток класних керівників”;

. “Розвиток пізнавальної самоосвіти і творчих здібностей учнів на уроках”;

. “Організація творчої діяльності учнів у позакласній роботі”

Протягом року

Подолець Н.В.

3

 Систематично поповнювати тематичну картотеку:“На допомогу вчителю” виставка

Протягом року

Подолець Н.В.

4

Брати участь у підготовці та проведенні предметних тижнів

Протягом року

Подолець Н.В.

Масові заходи з популяризації літератури

з\п

Заходи

Клас

Терміни

Відповідальний

1

Літературне свято « Рідна мова – звучи в нашім домі»

5-7 кл.

листопад

Подолець Н.В.

2

Заходи щодо формування національної свідомості, любові до рідної землі, свого народу, засобами книги в процесі позакласної роботи

  • Бесіда «  Я і моє рідне місто»
  • Оформлення книжково – ілюстративної виставки « Незалежна Україна – моя країна»
  • Національно – патріотична година « Герої нашого часу»
  • Оформлення тематичної полиці « Герої Крут»

4 клас

8-9 кл.

1-11 кл.

1-11 кл.

Жовтень лютий

Лютий

Жовтень

Лютий

Січень

Подолець Н.В.

3

Заходи щодо популяризації української літератури:

. бібліотечні уроки “Без книги немає бібліотеки” та “Подорож до Читай-міста”

1-2 кл

3-4 кл

листопад

березень

Подолець Н.В.

4

Посвята в читачі під назвою « Рости книголюбом»

2 клас

Жовтень

Подолець Н.В.

Кл. керівник

5

Заходи, спрямовані на підвищення якості освітнього процесу:

До Дня української писемності та мови

Виставка « Мова – серце нації».

1 – 11 кл.

Листопад лютий 

Подолець Н.В.,

6

Заходи щодо проведення предметних тижнів:

. оформити книжкову виставку

. оформити книжково-ілюстративні виставки

9-11 кл

Протягом року

Подолець Н.В.,

учителі-предметники

7

Заходи  до Дня місячника шкільних бібліотек ( за окремим планом)

оформити книжково-ілюстративні виставки “Земля – наш дім”, “Природа – наша мати, треба її оберігати”

1-8 кл

Жовтень

Подолець Н.В.,

учителі

8

Заходи щодо правового виховання:

. оформлення книжково-ілюстративної виставки “Вивчаємо свої права й обовязки”

7-8 кл

Жовтень

Подолець Н.В.

9

Етичне виховання:

оформлення книжково-ілюстративної виставки “Культура поведінки”

Жовтень

Подолець Н.В.

10

Заходи щодо здорового способу життя: оформити книжково-ілюстративну виставку “Крокуємо здоровими у світле майбуття” та тематичну поличку “Ми за здоровий спосіб життя

5 - 9 кл

Вересень

Подолець Н.В.,

класоводи

Ведення довідково-бібліографічного апарату та

довідково-бібліографічне обслуговування

№з\п

Зміст роботи

Термін

Відповідальний

1

Оперативно та систематично здійснювати бібліографічне інформування учнів та вчителів шляхом усного інформування, оглядів літератури, а також інформаційних списків нових надходжень, експрес-інформацій, тематичного огляду л-ри

Протягом року

Подолець Н.В.

2

Систематично поповнювати виставку:

 “На допомогу вчителю”

Протягом року

Подолець Н.В.

3

Скласти інформаційні списки літератури з рекомендаційного та позакласного читання

Протягом року

Подолець Н.В.

Краєзнавча робота

№з\п

Зміст роботи

Клас

Термін

Відповідальний

1

Оформити книжково-ілюстративну виставку “Література рідного краю”

1-11 клас

Вересень

Подолець Н.В.

2.

Тематична полиця « Люби свій край»

лютий

Подолець Н. В.

3.

До Дня місячника шкільних бібліотек, книжкова виставка «  Рава – Руська – прикордонна, безцінна перлина України

жовтень

Подолець Н. В.

Формування бібліотечного фонду

№з\п

Зміст роботи

Термін

Відповідальний

1

Систематично здійснювати поточне комплектування фонду бібліотеки  ліцею шляхом:

. передплати періодичних видань;

. спонсорської допомоги (акція “Подаруй книгу шкільній бібліотеці!”)

Протягом року

Подолець Н.В.

                              

                           Заходи щодо збереження книжкового фонду

№ з\п

Зміст роботи

Обсяг

(к-ть)

Термін

Відповідальний

1

Оформити книжково-ілюстративні виставки та тематичні полиці:

“На хвилинку зупинись, нові книги подивись”;

Протягом року

Подолець Н.В.

2

Провести бесіди щодо збереження книжкового фонду

1-11 класи

Вересень, травень

Подолець Н.В.

бібліот. актив

3

Провести бібліотечний урок

. “Періодичні видання для дітей молодшого шкільного віку”

2-4 класи

Листопад

Подолець Н.В.

4

Інформаційна хвилинка “Книжка – твоє обличчя”

4-5 класи

Травень

Подолець Н.В.

5

Провести тиждень  поверненої книги

1 – 11 кл.

Подолець Н.В.

6

Провести огляд шкільних підручників по класах

1-11 класи

Протягом року

Подолець Н.В.

Підвищення кваліфікації. Організаційно-методична робота.

Зміцнення матеріальної бази бібліотеки

з\п

Зміст роботи

Термін виконання

Відповідальний

1

Скласти річний план роботи бібліотеки на 2023-2024н.р.

Вересень

Подолець Н.В.

2

Оформити “Щоденник роботи шкільної бібліотеки на 2023-2024н.р.”

Вересень,

Подолець Н.В.

3

Координувати роботу шкільної бібліотеки з бібліотеками ТГ

Протягом року

Подолець Н.В.

            

Річний план з охорони життя та праці учнів та вчителів

Напрям

І тиждень

ІІ тиждень

ІІІ тиждень

ІV тиждень

Розділ І. Організаційно-педагогічні заходи

Охорона життя та здоров’я

Серпень

1. Складання актів-дозволів на кабінети, майстерні, спортзали, спортмайданчики (комісія з ОП, відповідальний).

2. Аналіз санітарних книжок ( Гирун С.О.)

1. Проведення інструктажу з класними керівниками (ЗДШ з НВР Саламаха І.В.).

2. Проведення первинного

(повторного) інструктажів з педпрацівниками ( ЗД з НВР Саламаха І.В., ЗД з ВР Мидель Г. С..)

Вересень

1.Проведення вступного інструктажу з БЖД з учнями (кл. керівники 1-11 кл.)

2.Стан техніки безпеки та пожежної  безпеки під час організації НВП (наради з директором, Солтис А.Я)

1. Організація медогляду учнів (заступник директора з виховної роботи Мидель Г. С. кл. керівники).

2. Складання маршрутних аркушів (кл. керівники).

3. Проект «Рятуй своє життя»

Жовтень

Організація медогляду учнів (кл. керівники, медсестра Гирун С. О.)

Стан БЖД у навчальних майстернях (зав. майстернею )

Підготовка до зимових умов школи (помічник директора з господарської роботи Бадан І.М.)

1.Проведення цільового інструктажу з БЖД з учнями (кл. керівники).

2.Проведення конкурсу з безпеки дорожнього руху (ЗД з ВР Мидель Г. С.

3.Вихід учнів з будівлі школи за планом евакуації  (практично, адміністрація)

Листопад

Проведення навчання з техніки безпеки та ПБ із зав. кабінетів, майстерень, учителями фізкультури (ЗД з НВР Саламаха І.В.)

Використання учнівських, педагогічних, батьківських зібрань для проведення профілактики травматизму під час НВП та в побуті (адміністрація, кл. керівники)

Грудень

Стан температурного режиму школи (заступник директора з господарської частини Бадан І.М.)

Аналіз досягнень учнів при виконанні вимог безпеки життя молодшої  школи (відповідальні вчителі-класоводи 1-4 кл., нарада з директором)

Проведення цільового інструктажу з техніки безпеки та протипожежної безпеки у зв’язку з організацією новорічних ялинок та канікул

                                                                    Січень

1.Проведення первинного інструктажу з медпрацівниками ( Солтис А.Я.)

Проведення заходів щодо профілактики НВ (кл. керівники)

Проведення загальношкільного конкурсу юних пожежних (ЗД з ВР Мидель Г. С.., педагог-організатор Рудкевич Н.Р., кл. керівники, наказ)

Лютий

Стан шкільних меблів у кабінетах (помічник директора з господарської частини Бадан І.М.)

Березень

Бесіди з профілактики НВ під час канікул (кл. керівники)

Цільові інструктажі  з охорони праці  про безпеку під час ремонтних робіт із працівниками школи (заступник директора з господарської частини Бадан І.М.)

Квітень

Підготовка плану літнього оздоровлення учнів (відповідальні Рудкевич Н.Р., Мидель Г. С..)

1.Проведення тижня охорони праці (заст.. директора з НВР Саламаха І.В., комісія ОП, кл. керівники).

2.Застереження дитячого травматизму (кл. керівники, служба ОП)

Проведення інструктажів і бесід з БЖ під час канікул (кл. керівники)

Практичний вихід учнів із будівлі школи згідно з евакуаційним планом (адміністрація)

Травень

Проведення занять з ОП з класними керівниками (ЗД з НВР Саламаха І.В.)

1.Проведення інструктажу з ОБЖ і профілактика НВ з учнями під час літніх канікул (кл.керівники).

2.Проведення занять з ОП із працівниками оздоровчого табору (Рудкевич Н.Р.)

Військово – патріотична позакласна робота

Провести урочистий збір учнів, присвячений початку навчального року.

Оголосити учням 10, 11 класів наказ “ Про початок навчання з “ Захисту України”.

Організувати роботу:

- оборонно – масових і військово – патріотичних гуртків;

-“  Юний стрілець”, « Джура»

Прийняти участь в роботі

Клубу “ Юних друзів прикордонників”

“Туристичний”

Провести день здоров'я “Козацькі забави”

Провести бесіди, зустрічі з воїнами ……..

Місячник оборонно – масової військово – патріотичної роботи, присвячений річниці Збройних Сил України. Відповідно до Указу Президента України від 04.01.1995 р. “Про відродження історико – культурних та господарських традицій українського козацтва”.

- Конкурс козацької пісні;

- Козацькі забави;

- Провести забави:

а) Запорізьке військо: структура, озброєння;

Провести лінійки слави: “ Ніхто не забутий, ніщо не забуте”.

Підготовка учнів та організація участі команд школи в змаганнях з військово – прикладних видів спорту.

Провести змагання:

- з стрільби з пневматичної гвинтівки;

- з піднімання гирі 16 кг;

- з метання гранати;

- з кросу 300 м;

- з бігу на 100 м;

- з підтягування на перекладині;

- з виконання комплексної вправи;

- з човникового бігу 10х10

Провести військово – спортивне свято, присвячене закінченню навчального року з “ Захисту України ”

01.09.2022

Травень, 2023

Грудень

2022р

жовтень 2022

Грудень,

2022

Травень

2023

Травень

2023

Травень 2023

Солтис А.Я.

Солтис А.Я..

Музика М.М.

Мидель Г. С.

Музика М.М.

Рудкевич Н.Р.

Музика М.М.

Кордоба О.І.

Маяк С. Є.

вихователі, педагог – організатор

Ярмола П,І. Музика М.М.

Маяк С. Є.

Музика М.М. Ярмола П. І.

Вихователі

Музика М.М.

Кордоба О.І.

Музика М.М. Кордоба О.І.

Маяк С. Є.

Музика М.М.

Кордоба О.І.

Маяк С.Є.

ІV. ОРГАНІЗАЦІЯ ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ

ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ.

У 2022-2023 н.р. в школі буде 23 класи,

420 учнів.

Класні кімнати розподіляться:

1-А клас –27 учнів – І корпус

2-А клас –26 учнів – І корпус

2 – В клас – 20 учнів – І корпус

3-А клас – 20 учнів – І корпус

3-В клас -23 учнів – І корпус

4-А клас – 20 учнів – І корпус

4-В клас -17 учнів – І корпус

1 тпм клас – 10 учнів – 5 корпус

2 тпм клас –7 учнів – 5 корпус

3 зпр клас – 10 учнів – 5 корпус

4 тпм клас – 10 учнів – 5 корпус

5-А клас - 19 учнів навч.корп.

5 –Б клас -19 учнів навч. корп..

6-А  клас – 18 учнів – навч.корп.

6-Б  клас- 17 учнів – навч корпус

7-Аклас - 16 учнів – навч.корп..

7-Б клас – 17 учнів – навч.корп..

8-А клас – 19 учнів – навч.корп.

8-Б клас - 19 учнів – навч.корп.

9-А клас - 20 учнів – навч. корп

9-Б клас - 18 учнів – навч.корп

10-й клас -25 учнів – навч корп.

11-й клас - 25 учнів – навч корп.

Спальні приміщення розподіляються так:

VІІ корпус

До початку навчального року видати такі накази:

- про розподіл обов”язків між вчителями і вихователями на 2022-2023навчальний рік;

- про завідування навчальними кабінетами;

- про роботу гуртків;

- про організацію методичної роботи.

Скласти:

- розклад уроків;

- графік роботи вихователів;

- графік роботи лазні;

- розпорядок роботи їдальні;

- графік роботи гуртків.

Провести тарифікацію вчителів і вихователів на І та ІІ півріччя.

Видати наказ про розпорядок роботи школи (робочий час і час відпочинку працівників школи).

Провести інвентаризацію та списання матеріальних цінностей

Оформити стенд “Розклад державної підсумкової атестації”

У 2022-2023н.р. у ліцеї працюватимуть такі гуртки:

- - Оркестр народних інструментів + хор.

- Швейний

- Юний стрілець

- Джура

ОРГАНІЗАЦІЙНА РОБОТА

Організувати самоврядування в класах та по школі.

Сформувати склад ради з профілактики правопорушень.

Організувати чергування учнів по школі 7-10 кл.

Організувати роботу гуртків, секцій, узгодити план їхньої роботи.

Сформувати загін ЮДП, ЮІР

Зібрати інформацію про зайнятість учнів у позаурочний час.

Провести нараду з класними керівниками з питань планування роботи на навчальний рік. Розподілити  трудові зони між класами. Акція “Я – господар школи”.Сформувати класні куточки.

Провести господарський огляд умов життя та виховання здобувачів освіти.

Організувати роботу згідно програми Міністерства освіти і науки України ПРООН/ЮНЕЙДЕ “ Сприяння просвітницькій  роботі – “Рівний рівному” серед молоді України щодо здорового способу життя.

Організувати роботу МО класних керівників.

Організувати роботу МО асистентів вчителя.

Виявити дітей з девіантною поведінкою, поставити їх на шкільний облік.

Відновити та доповнити списки учнів, що потребують особливого протягом року контролю:, напівсиріт,дітей з багатодітних сімей, чорнобильців.

Організувати роботу громадського наркопосту.

Скоординувати  плани роботи з представниками міліції у справах неповнолітніх.

Спланувати та продовжити засідання юридичної вітальні.

Оформлення інформаційного стенду “На допомогу класному керівникові”.

Організація та проведення операцій “Урок”:

Проведення щорічних акцій:

- “ Допоможіть дітям”;

- “Зовнішній вигляд учнів”;

- “ Посадіть дерево”;

Розробити комплексивну програму запобігання дорожньо-транспортному, побутовому і дитячому травматизму, нещасним випадкам на воді тощо на навчальний рік.

V. РОБОТА ПО ПІДВИЩЕННЮ ТЕОРЕТИЧНОГО РІВНЯ ТА ПРОФЕСІЙНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ ВЧИТЕЛІВ ТА ВИХОВАТЕЛІВ

№п/п

Завдання і зміст

Термін

Відповідальний

1.

Організувати роботу таких методичних об’єднань по фаху:

  • методичне об’єднання вчителів початкових класів  з проблеми « Педагогіка партнерства як ключовий компонент Нової української школи. Математична освітня галузь ».
  • вчителів-предметників у міжшкільних методичних об’єднаннях при Рава-Руській СШ №1.
  • методичне об’єднання вихователів.
  • методичне об’єднання класних керівників.
  • методичне обєднання асистентів вчителя
  • адміністрація школи - методичні об’єднання та семінари.

                                                                                                                       

                           п р о т я  г о м       р о к у

Мідик О. І.

   Саламаха І.В.

   Мидель Г. С.    Кулієвич М. С.

Ярмола М. І.

2.

Продовжити роботу методичної ради ліцею та спланувати її роботу на 2022-2023 н.р.

Протягом року

Саламаха І.В.

3.

Провести відкриті уроки з використанням інноваційних форм роботи (відповідно до планів роботи ОМО)

Протягом року

Вчителі-предметники

4.

У 2023р. проходитимуть чергову атестацію такі педпрацівники: Клебан Г. Г., Іванух О. В., Петльована О. В., Сало М. М., Ковальовська М. О., Кіщак Г. І., Пелех О. С. Павлик Н. А., Музика М. М., Подолець Н. В., Савуляк М. С.,Клепач Н. М.,Сернич К. В., Кочкодан О. М., Мидель Г. С., Лозова М. З., Важоха Л. П., Ярмола М. І.

ТЕМАТИКА ПЕДАГОГІЧНИХ РАД            2022- 2023 н.р.

І. Серпень, 2022

1. Про підсумки роботи педагогічного колективу у 2021-2022 н.р.  (доп. Солтис А.Я.)

2. Про річний план роботи Рава – Руського ліцею на 2022-2023 н.р. та затвердження плану роботи Ради профілактики серед неповнолітніх.   (доп. Солтис А.Я.)

 3. Про освітню програму та навчальний план Рава – Руського ліцею на 2022-2023 н.р. Затвердження тижневого навантаження вчителів. Організація індивідуального та інклюзивного навчання. (інф. Саламаха І.В.)

  4.  Про оцінювання в 5 - х класах, курсів за вибором, факультативів  та індивідуальних занять. (інф. Саламаха І.В.)

  5. Про затвердження кандидатур прапороносців та асистентів з числа учнів на виконання Державного ритуалу. (доп. Мидель Г. С.)

  6. Про виконання рішень попередніх педрад. (інф. Клепач Н. М.)

ІІ. Жовтень, 2022

1.Про формування позитивного мікроклімату в учнівському середовищі із застосуванням методів арттерапії. ( Інф. Лещишин Г. І. – соціальний педагог).

2.Підсумки психологічного дослідження щодо адаптації учнів 1-х, 5,10 – их класів до нових умов навчання.( Інф. Буз  О. Я. – практичний психолог).

3.  Про завдання, цілі та виклики інклюзивного навчання у Рава – Руському ліцеї. ( Доп. Саламаха І. В.).

    4. Про визначення претендентів на нагородження золотою та срібною медалями за підсумками навчання в 10-му класі та отримання свідоцтв з відзнакою учнями 9 класу. ( Доп. Саламаха І.В.).

ІІІ. Грудень, 2022

1.Про  здоров’язбережувальне освітнє середовище  –  як важливу умову формування соціальної компетентності, пов’язаної із здоровим способом життя. (Доп. Мидель Г. С.).

2. Про підсумки шкільного  та районного туру олімпіад з базових навчальних предметів у 2022-2023 н.р. (Доп. Саламаха І.В.).

 3. Про традиційні та інноваційні технології сучасного уроку англійської мови. ( Доп. Саламаха І.В.).

4.Затвердження сертифікатів курсової підготовки педагогічних працівників. Затвердження індивідуальних планів проходження курсів підвищення кваліфікації вчителів у 2023 році.( Інф. Кулієвич М. С..)

ІV. Лютий, 2023

  1. Про  модель формувального оцінювання, стратегії оцінювання та особливості реалізації етапів формувального оцінювання в 1-2, 3-4  класах НУШ.  ( Доп. Мидель Г. С.)

     2. Про стимулювання позитивного ставлення до навчання, створення умов для ефективної мотивації на уроках історії. (Доп. Солтис А. Я.).

     3. Про портфоліо педагогічних працівників, які атестуються у 2023 році. (Доп. Саламаха І.В.). Творчий звіт педагогів які атестуються.

V. Квітень, 2023

1. Про допуск до державної підсумкової атестації учнів 11 класу. (Доп кл. керівник).

2. Про проведення ДПА учнів 11 класу ( Доп. Саламаха І. В.)

3. Про діяльність педагогів Рава – Руського ліцею щодо створення сприятливих умов для повноцінно морального, психічного, фізичного розвитку учнів та формування творчо мислячої особистості.( доп. Саламаха І. В.)

VІ. Травень, 2023

1. Про проведення державної підсумкової атестації учнів 9-х класів. (Доп. Саламаха І.В.).

3. Про оздоровлення учнів Рава – Руського ліцею  у 2022-2023 н.р. (Доп. Рудкевич Н.Р.).

4. Про перевід до старших класів учнів 1-10 класів, допуск до державної підсумкової атестації учнів 9-х. (Доп. кл. керівники).

VІІ. Червень, 2023

1. Про випуск зі школи учнів11 класу. (Інф. Гнідець І. О.)

2. Про визначення претендентів на нагородження золотими та срібними     медалями. (Інф. Саламаха І.В.).

Тематика педагогічних читань

(для педагогічних працівників, які проходять курси підвищення кваліфікації за КМС)

1. Використання педагогічної спадщини В.О. Сухомлинського в інноваційній розбудові закладу.

2.  Інновації в освіті. Критерії оцінювання учнів.

3. Майстерність вчителя в умовах реформування освіти.

4. Як зберегти високий образ вчителя у сучасній школі, ставити і вирішувати цілі не виживання, а утвердження і процвітання ЗЗСО.

5. Забезпечення мобільності вчителя і учня шляхом формування інформаційних та комунікативних компетенцій.

НАРАДИ ТА ЗАСІДАННЯ ЗА УЧАСТЮ ДИРЕКТОРА

1. Про роботу всіх допоміжних служб щодо початку нового навчального року

3. Про атестацію педагогічних працівників та діяльність атестаційної комісії.

4. Підготовка до проведення предметних олімпіад. Робота з обдарованими дітьми.

5. Робота вихователів з дітьми, схильними до правопорушень.

6. Про роботу з молодими спеціалістами та наставництво.

7. Відвідування учнями навчальних занять та груп продовженого дня.

8. Про святкування Новорічних свят.

9. Організація харчування дітей у ІІ семестрі.

10. Про реалізацію прав дитини в умовах ліцею.

11. Організація роботи

- вихователів 1-4 класів

-  класних керівників

12. Про взаємодію ліцею з позашкільними закладами.

13. Організацію екскурсійно – туристичної роботи в класах.

14. Про планування роботи Рава – Руського ліцею на 2023 - 2024н.р.

Серпень, 2022

Жовтень 2022

Листопад 2022

Протягом року

Грудень 2022

Січень 2023

Лютий 2023

Протягом року

Червень 2023

Інструктивно-методичні наради

заступника директора з навчально-виховної роботи

СЕРПЕНЬ 2022

  1. Корегування розкладу уроків,  індивідуальних занять,  факультативів, з учителями 1-11-х класів.
  2. Єдині педагогічні вимоги до учнів 1-11-х класів.
  3. Уточнення навчальних планів та програм.
  4. Про річний план роботи ліцею.

ВЕРЕСЕНЬ 2022

  1. Про єдині вимоги щодо ведення документації класними керівниками і вчителями.
  2. Про оформлення статистичних звітів класними керівниками

ЖОВТЕНЬ 2022

  1. Про адаптацію учнів 1-х , 5 –их, 10- их класів.
  2. Про підсумки перевірки класних журналів.
  3. Про організацію роботи з учнями,  які мають труднощі в засвоєнні програмового матеріалу.
  4. Про організацію та проведення предметних олімпіад.

ЛИСТОПАД 2022

    1.  Накопичення оцінок,  тематичний облік знань,  обсяг домашнього завдання,  об’єктивність виставлення оцінок.

2.  Дотримання єдиного мовного режиму, вимог до критеріїв оцінювання робіт.

ГРУДЕНЬ 2022

  1. Оперативна нарада вчителів,  які працюють у 9-х та 11 класах.
  2. Про виконавчу дисципліну вчителів.
  3. Регулярність та якість перевірки зошитів. Робота над помилками.

СІЧЕНЬ 2023

  1. Про наслідки контролю за веденням класних журналів.
  2. Про виконання навчальних програм, збереження та зміцнення навчально-матеріальної бази.
  3. Про підсумки навчання за І семестр та участь учнів у олімпіадах, конкурсах.

ЛЮТИЙ 2023

  1. Оперативна нарада вчителів,  які працюють в 10-х класах.
  2. Про портфоліо педагогів, які атестуються.

БЕРЕЗЕНЬ 2023

  1. Про підготовку до ДПА( ЗНО).

КВІТЕНЬ 2023

  1. Про ведення шкільної документації. Системність у роботі з журналом.
  2. Про хід виконання рекомендацій учителями ліцею.

                                                    ТРАВЕНЬ 2023

  1. Про виконання навчальних програм.
  2. Про проведення державної підсумкової атестації.
  3. Інструктаж щодо заповнення бланків випускних документів.
  4. Оперативна нарада з вчителями,  які працюватимуть в 1-х класах.

ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ,

НАД ЯКИМИ ПРАЦЮЄ ПЕДАГОГІЧНИЙ КОЛЕКТИВ

  1. Солтис А.Я. – Вивчення краєзнавчого матеріалу на уроках історії.
  2. Саламаха І.В. - Диференційований підхід у навчанні аудіювання англійською мовою.
  3. Мідик О.І. - Використання нових нетрадиційних форм роботи на уроках математки.
  4. Сало М.М, Білець Г.Г., Кіщак Г.І. - Розвиток уяви в дітей у класах зпр.
  5. Ковальовська М.О. - Розвиток логічного мислення на уроках математики у класах зпр.
  6. Величко О.Б. - Використання інноваційних форм роботи на уроках української мови та літератури.
  7. Саламаха М.С. - Виховання вдумливого читача на уроках зарубіжної літератури.
  8. Іванух О.В. - Вивчення нової лексики на уроках англійської мови на середньому етапі вивчення.
  9. Клебан Г.Г. - Організація самостійної творчої діяльності учнів на уроках англійської мови.
  10. Вовк Т. П. -
  11. Черненко Н.В. - Технології інтерактивного навчання на уроках математики.
  12. Петльована О.М. - Організація самостійної творчої діяльності учнів.
  13. Меда О. М. - Використання активних форм і методів при вивченні географії.
  14. Богач Н.Д. - Шляхи активізації пізнавальної діяльності  школярів у процесі вивчення біології.
  15. Павлик І.М. - Використання різнорівневих завдань на уроках хімії.
  16. Ярмола П.І. - Використання навиків здобутих на уроках в позакласній роботі.
  17. Кордоба О.І. - Формування фізичного, психологічного, духовного та соціального здоров'я школяра.
  18. Маяк С.Є. - Формування фізичного, психологічного, духовного та соціального здоров'я школяра.
  19. Музика М.М. – Формування вмінь та навиків учнів під час надзвичайних ситуацій.
  20. Лещишин Г.І. - Пропаганда здорового способу життя і профілактика вживання наркотичних речовин.
  21. Буз О.Я. - Особливості агресивної поведінки підлітків.
  22. Рудкевич Н.Р. – Особистісне зорієнтоване виховання: шляхи реалізації.
  23. Сич С.Ю. – Роль родинного виховання у формуванні особистості.
  24. Гнідець І. О. – Родинне виховання в освітньому закладі.
  25. Кулієвич М.С. – Розвиток творчих здібностей на уроках української мови та літератури.
  26. Рудь Н.М. – Формування компетентностей у національному вихованні.
  27. Важоха Л.П. – Гуманізація взаємин між учнями в ліцеї.
  28. Якимець І.А. - Спільна діяльність школи і сім’ї у вихованні учнів.
  29. Рудкевич-Гедз М.І.
  30. Савуляк М.С. – Використання нетрадиційних форм роботи з учнями початкових класів.
  31. Грень Я.Р. – Формування фізичного, психологічного, духовного та соціального здоров'я школяра.
  32. Кулієвич Г.О. – Формування цілісної моральної особистості.
  33. Веклич В.Л. – Виховання в учнів трудової культури засобами народознавства.
  34. Пехник Г.В. – Використання ІКТ на уроках фізики.
  35. Сернич К.В. – Сутність і особливості громадянського виховання.
  36. Предзимірська В.Р. – Формування потреби здорового способу життя в учнів закладу.
  37. Свенціцька Г.В.
  38. Панечко Н.В. –  Активізація пізнавальної діяльності молодших школярів шляхом використання ігрових моментів та цікавих завдань.
  39. Мидель Г.С. – Розвиток інформаційної компетенції учнів на уроках інформатики у початковій школі шляхом впровадження інтерактивних технологій навчання.
  40. Кочкодан О.М. – Розвиток творчої активності школярів.
  41. Ярмола М.І.
  42. Павлик Н.А. – Залучення учнів до традиційних технік українського народного ткацтва і килимарства.
  43. Лозова М.З. – Інтерактивне виховання у системі сучасних освітніх технологій.
  44. Гнідець Г.М. – Розвиток індивідуальних розумових здібностей учнів.
  45. Клепач Н.М. – Розвиток творчих здібностей учнів на уроках у початкових класах.
  46. Сайчук М.М. - Формування потреби здорового способу життя в учнів.
  47. Рудкевич В. І. – Інтерактивні методи навчання на уроках польської мови.

З метою вдосконалення управління навчальним закладом, визначення стратегії розвитку, координування та раціоналізації діяльності керівної ланки ліцею, оптимальної організації освітнього процесу та здійснення внутрішньо шкільного контролю розподілити обов’язки між членами адміністрації:

директор школи відповідає за

  • постановку навчально – виховної та господарської роботи ліцею, життя і здоров”я дітей, загальне керівництво всіма ділянками роботи, контроль за викладанням української мови і літератури, ЗУ, фізичної культури, 1-4 класів, атестацію вчителів і вихователів, роботу педагогічної ради, зв’язок і взаємодію з громадськими організаціями району, міста, роботу з батьками, бюджет і господарську діяльність.

заступник директора – навчально виховної роботи відповідає за:

  • постановку навчально – виховної роботи в ліцеї, контроль за викладанням фізики, математики, іноземної мови, класів ЗПР, біології, хімії, трудового навчання. Ведення документації, обліку учнівських контингентів, методичну роботу, виконання навчальних планів і програм, заміщення уроків вчителів.

заступник директора з виховної роботи відповідає за:

  • роботу вихователів, керівництво методоб”єднання вихователів, вчителів 1 – 4 кл. Роботу гуртків, дотримання режиму дня, взаємозв”язок вчителів і вихователів, організацію роботи по національно – культурному вихованню, санітарно – оздоровчу роботу, батьківську плату.

Завідувач господарством відповідає за:

  • господарську діяльність ліцею, роботу обслуговуючого персоналу, організацію харчування учнів, збереження майна та інвентарю школи, матеріальне забезпечення всього освітнього процесу, утримання в належному стані всіх приміщень школи, роботу допоміжного господарства.
  • Актуальні питання роботи закладу обговорювати на нарадах при директорі.
  • У коридорі школи, учительській кімнаті вести інформаційні повідомлення про те, що робиться  в ліцеї.

Шкільна документація:

  • річний план роботи школи.
  • класні журнали
  • план роботи гуртків, факультативів тощо
  • план роботи шкільної бібліотеки
  • особові справи учнів

ПЛАН

роботи методичної ради ліцею на 2022-2023 н.р.

1. Удосконалення змісту, форм і методів освітнього процесу на засадах гуманізації освіти шляхом:

  • забезпечення кожній дитині рівного доступу до якісної освіти;
  • здійснення постійного моніторингу показників роботи ліцею та педагогічних працівників для вчасного коригування та прийняття управлінських рішень щодо вдосконалення їхньої діяльності;
  • створення передумов для: підвищення соціального статусу педагога,  підвищення престижу його професії та соціального статусу;
  • зміцнення навчально-матеріальної бази закладу, його комп`ютеризації;
  • забезпечення належних умов для поступової адаптації учнів 5-х класів до навчання в школі ІІ ступеня, цілеспрямовано скоординувавши дії вчителів, їхній професіоналізм, досвідченість;
  • оптимізації системи підготовки педагогічних працівників до своєчасного виявлення, підтримки та створення умов для навчання і розвитку обдарованої молоді, всебічного розвитку юної особистості з максимальним урахуванням її індивідуальних здібностей та обдарувань;
  • особистісно-зорієнтованого підходу до навчання і виховання учнів;
  • впровадження елементів експерименту та широкого втілення інновацій педагогів щодо творчого розвитку дитини в початковій ланці, рівневої диференціації в середніх класах, у творчому поєднанні з внутрікласною диференціацією та індивідуалізацією навчання;
  • розробки програмового і науково-методичного забезпечення для впровадження комп’ютерно-інформаційних технологій навчання;
  • забезпечення належних умов для здобуття якісної освіти дітьми, позбавленими батьківського піклування, та дітьми, які потребують корекції фізичного і розумового розвитку, дітей інвалідів їх соціальної адаптації;
  • створення власного іміджу закладу освіти;
  • вивчення, узагальнення, пропаганди та впровадження кращого педагогічного досвіду;
  • координації дослідно-експериментальної та інноваційної роботи в ліцеї.
  1. Розвиток творчої активності педагогів: підвищення кваліфікаційного та професіонального рівня, компетентності, духовності та відповідальності працівників ліцею за результати своєї праці, вироблення системи стимулів для підвищення фахової майстерності педагогів та ефективності їх роботи.

Склад методичної ради Рава – Руського ліцею на 2022-2023н.р.

  1.  Саламаха І.В. – заступник директора з навчально-виховної роботи, голова методичної ради, вчитель англійської мови.
  2. Мидель Г. С. – заступник директора з виховної роботи, голова МО вихователів, вчитель початкових класів.
  3. Кулієвич М. С. – вчитель української мови, голова МО класних керівників.
  4. Мідик О. І. – голова ШМО вчителів початкових класів.
  5. Сало М.М. – вчитель початкових класів (ЗПР) – секретар.
  6. Пехник Г. В..- вчитель фізики
  7. Ярмола М. І – асистент вчителя.

Засідання І  (спільне засідання педагогічної та методичної рад) (серпень 2022)

1. Підсумки методичної роботи, роботи методичних об'єднань за 2021– 2022 навчальний рік.

2. Обговорення і затвердження плану роботи методичної ради на 2022 – 2023 навчальний рік.

3. Підготовка учнів до проведення І та ІІ етапів Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін.

4.Обговорення навчальних програм із базових дисциплін, підручників, рекомендацій МОН України щодо викладання предметів.

Засідання ІІ   (жовтень-листопад )

1.Робота з обдарованими дітьми.

2.Аналіз роботи педагогічного колективу з батьками учнів.

3. Про хід атестації педагогічних працівників ліцею. Курсова перепідготовка вчителів ліцею.

Засідання ІІІ    (січень-лютий)

1. Рівень  та якість знань учнів за підсумками  І семестру

2. Огляд нормативних документів.

3. Система роботи з учнями випускних класів по підготовці до державної підсумкової атестації.

4. Стан ведення гурткової роботи.

Засідання ІV ( травень)

1. Про підготовку до ДПА учнів 4, 9, 11 класів.

2. Про планування роботи методичної ради на наступний навчальний рік.

3. Стан проведення предметних тижнів.                                                           

П Л А Н

роботи методичного об'єднання класних керівників на 2022-2023 н.р.

Засідання І ( до 11 вересня 2022)

1. Організація роботи МО класних керівників у 2022-2023 н.р.

2. Посадові обов’язки класного керівника в умовах ліцею.

3. Нормативно-правові документи, які використовуються у роботі класного керівника та ведення класних журналів.

4. Про плани роботи класних керівників на І семестр.

5. Формування бази даних учнів ліцею. Соціальний паспорт класу.

Засідання ІІ (грудень,  2022)

1. Доповідь «Виховання правової культури – шлях до побудови правової держави.»

2. Стан навчання  учнів  за І семестр.

3. Аналіз роботи кл.керівників за І семестр.

4. Про відвідування учнями школи та прийняті міри, щодо попередження пропусків занять без поважних причин.

5. «Скринька невирішених питань» - « Які традиційні та інноваційні форми роботи з правового виховання є результативними?»             

Засідання ІІІ (лютий, 2023)

1. Робота класного керівника у плані етики спілкування вчителя з учнями.. Гармонізація родинного та шкільного виховання на засадах педагогіки життєтворчості.

2. Роль ради профілактики у вирішенні проблеми важковиховуваних учнів.

3. Формування бази даних випускників 9-х, 11 класів.

4. Нетрадиційні форми навчання і виховання, як засіб організації творчої діяльності учнів.

Засідання ІV ( травень, 2023)

1. Формування дружнього колективу;розвиток мистецтва спілкування.

2. Підсумки роботи класних керівників за 2022-2023 н.р. та перспективи на 2023-2024н.р.

3. Про стан навчання учнів на кінець навчального року. Здача звітів по навчанню.

4. Про оформлення шкільної документації (класні журнали, особові справи).

КОНТРОЛЬ ЗА ВИКОНАННЯМ НАВЧАЛЬНИХ ПРОГРАМ

№п/п

Що контролюється

Термін

Хто контролює

Де обговорюється

1.

Тематичні плани вивчення програмованого матеріалу з предметів з чітким визначенням термінів виконання.

щомісяця

Саламаха І.В.

нарада при

директору

2.

Графіки контрольних, практичних, лабораторних робіт, диктантів, переказів, творів.

наприкінці кожного семестру

Саламаха І.В.

співбесіда з учителями

3.

Виконання навчальних програм за записами у журналі.

один раз на місяць

Саламаха І.В.

співбесіда з учителями

4.

Перевірка відповідності змісту тем, які вивчаються, державним програмам, календарним планам.

два рази на семестр

Саламаха І.В.

нарада при директору

5.

Результати навчальних досягнень учнів

наприкінці кожного семестру

Саламаха І.В.

нарада при директору

ЗМІСТ

І. Візитка ліцею………………………………………………….. ……………. 3

ІІ. Вступ…………………………………………………………………………...6

ІІІ. Підсумки

- навчальної роботи…………………………………………………..…....6

- методичної роботи…………………………………………………….…8

Виховна робота………………………………………………………………….12

- правове виховання…………………………………………………….…

- громадянсько-патріотичне виховання………………….……………..

- соціальний захист дітей………………………………………..……....

- екскурсійна робота………………………………………………..……

- професійна орієнтація………………………………………………….

- співпраця з батьками…………………………………………………...

- дозвілля учнів…………………………………………………………….

- забезпечення психічного та фізичного здоров’я учнів………………..

- охорона праці………………………………………………………...….

- військово-патріотичний та цивільний захист………………………..

Завдання на 2022-2023 н.р………………………………………………..……30

Робота психолога…………………………………………………………. 30

Робота соціального педагога…………………………………..………… 34

Робота педагога-організатора………………………………...…………..40

Робота бібліотеки………………………………………………………  ..  44

Охорона життя та праці……………………………………………..……  50

Заходи з військово-патріотичної роботи………………………………... 52

IV. Організація підвищення якості освітнього процесу…………………..  53

V. Робота по підвищенню теоретичного рівня та професійної майстерності вчителів та вихователів……………………………………………………….. 56

Тематика педагогічних рад на 2022-2023 н.р………………………...…57

Тематика педагогічних читань………………………………………...… 58

Тематика нарад за участю директора…………………………………........................................................        59

Інструктивно-методичні наради ЗД з НВР……………………….…..     61

Тематика проблемних питань, над якими працюють педагоги      …………………………………………………………………               63

Розподіл функціональних обов’язків між адміністрацією ………………………………………………………………...…                64

План роботи методичної ради ліцею………………………..                  64

План роботи МО класних керівників………………………………...….66

Графік здійснення контролю над виконанням навчальних програм….67

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.